داخلی     خبر     بین الملل
روزنامه نگار سوئیسی به اسلام هراسان جایزه می دهد
  یک روزنامه نگار اسلام ستیز در سوئیس، جایزه ای برای اهداء به اسلام هراسان با نام «توقف اسلام در سوئیس» ترتیب داده که در آن هر ساله به سه تن از اسلام هراسان در سوئیس جایزه ای می دهد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : 70024
روزنامه نگار سوئیسی به اسلام هراسان جایزه می دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل ازخبرگزاری «حوزه»، یک روزنامه نگار سوئیسی اسلام ستیز با نام جورجیو گیرشیلی که با نام «ایل گیرو» شناخته می شود، جایزه ای برای اسلام هراسان با نام «توقف اسلام در سوئیس» به افتخار کسانی که علیه گسترش اسلام در این کشور مبارزه می کنند، ایجاد کرده است.

روزنامه فرانسوی زبان سوئیس آنلاین لاماتین گزارش داده که این جایزه نژادپرستانه همانطورکه از نامش پیداست هر ساله به سه نفر در سه منقطه در این کشور اروپایی یعنی سوئیس فرانسوی زبان، سوئیس آلمانی زبان و سوئیس ایتالیایی زبان داده خواهد شد. مبلغ جایزه ۲۰۰۰ فرانک سوئیسی برای هر نفر اعلام شده که توسط اعضای کمپین جمع آوری خواهد شد. آن ها از هم اکنون فهرست موهن نامزدها برای دریافت این جایزه را بر روی وبسایت شان قرار داده اند.

به گفته این منبع خبری گیرشیلی، روزنامه نگاری که این جایزه را ایجاد کرده، در سال ۲۰۱۳ نیز جایزه مشابه اسلام ستیزانه ای با نام کمپین «ضدبرقع» در منطقه ایتالیایی زبان سوئیس راه اندازی کرد که البته محبوبیت قابل توجهی به دست نیاورد.

در انگلستان نیز چند ماه پیش کمپین مشابهی با عنوان «روز تنبیه یک مسلمان» به راه افتاد که با انتقادات گسترده ای مواجه شد. در این کمپین شهروندان بریتانیایی نامه های ناشناسی دریافت کرده بودند که آن ها را به آزار و اذیت و خصومت علیه مسلمانان تشویق می کرد.