داخلی     خبر     بین الملل
سید حسن نصرالله:
پافشاری آل خلیفه بر اقدامات احمقانه/ آزادی حلب پروژه براندازی نظام سوریه را ناکام کرد
  دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هیچ کودکی در حلب از گرسنگی فوت نکرد، اما همه جهانیان می‌دانند که هزاران نفر در یمن به دلیل جنگ و محاصره این کشور از سوی عربستان از گرسنگی جان خود را از دست دادند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب : 66083
پافشاری آل خلیفه بر اقدامات احمقانه/ آزادی حلب پروژه براندازی نظام سوریه را ناکام کرد
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان بعد از ظهر جمعه در دیدار با دانشجویان لبنانی به صورت ویدئو کنفرانس درباره آخرین تحولات داخلی لبنان و مهمترین تحولات منطقه از جمله سوریه و آزادسازی حلب و بحرین و یمن سخنرانی کرده است.

نصرالله در ابتدای سخنرانی خود اعیاد مبارک از جمله میلاد رسول الله و حضرت مسیح(ع) را به همه مسلمانان و مسیحیان تبریک گفت و تاکید کرد که رسانه‎های غربی نتوانستند چهره اسلام به عنوان دین رسول اسلام را تخریب کنند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه در بیان هویت تروریست‌ها از قبیل کشتار و سر بریدن و آتش زدن و تخریب اماکن فرهنگی گفت: اقدامات تروریست‎ها ارتباطی با بشریت و فرهنگ و تاریخ ندارد و ما در مقابل یک فاجعه در سطح انسانی و فرهنگی و اندیشه و اخلاق قرار داریم.

تکفیری ها علمای شرکت کننده در جشن میلاد رسول را تکفیر می کنند

وی افزود: تروریست‎های تکفیری این قبیل اقدامات شنیع را به اسم اسلام انجام می‌دهند و این مسأله در درجه اول مسؤولیت تاریخی و اخلاقی بر گردن مسلمانان، علما، اندیشه‌ورزان، اساتید و دانشجویان می‌گذارد و هر شخصی که می‌تواند سخن بگوید یا بنویسد و موضع‌گیری کند باید در برابر این مسأله موضع بگیرد و این جنایت‌ها و اقدامات شنیع را محکوم کند.

دبیرکل حزب الله گفت: تروریسم عید میلاد پیامبر(ص) را درک نمی‎کند، بنابراین علمای تکفیری آن کسانی را که در جشن عید میلاد رسول اکرم(ص) شرکت کردند، تکفیر می‌کنند. اقدامات گروه‌های تکفیری نه ارتباطی با اسلام و پیامبر گرامی (ص) دارد و نه با اهل بیت و اصحاب پیامبر.

نصرالله تاکید کرد: ما نباید در هر جنایتی که علیه اسلام مرتکب می‌شود تنها به این نکته اکتفا کنیم که آن را ماه پیش یا سال گذشته محکوم کرده‌ایم. هرکس که در برابر این جنایت‌ها سکوت کند، در توهین به اسلام و هر دینی شریک است.

ترکیه در جبهه مقابل مقاومت قرار دارد

سید حسن نصر الله اقدام یکی از تروریست‌ها در استفاده از بچه‌هایش برای انجام عملیات تروریستی را محکوم کرد و بیان داشت :«همه مسلمانان باید اقدامات این وحشی را که دختران کوچکش را به اسم خدا و رسول خدا (ص) برای انجام عملیات تروریستی می‌فرستد و آنها را منفجر می‌کند، محکوم کنند».

وی با تاکید بر اینکه جنایت سوزندان سربازن ترکیه را محکوم می کنیم، افزود: با وجود این که ارتش ترکیه امروز در جبهه دیگری است، ولی ما اعدام سربازان ترکیه به دست داعش و آن هم به اسم اسلام و مسلمین را محکوم می‌کنیم، همانطور که پیش از این نیز جنایت سوزاندن خلبان اردنی و سربازان عراقی از سوی داعش را محکوم کرده بودیم.

نصرالله با تاکید بر اینکه ترکیه بیش از هر کشور دیگری به داعش خوش خدمتی کرده است، خاطر نشان کرد که دولت ترکیه و حزب حاکم حمایت گسترده از تروریست‌های داعش کرده است و آمریکا هم به این موضوع اذعان کرد.

دولت اسلامی نامیدن داعش توطئه علیه اسلام است

سید حسن نصرالله افزود: مسلمانان و نخبگان باید از طریق رسانه‌ها اصطلاحات «اسلام تندرو»، «تروریسم اسلامی» و «گروه‌های تندروی اسلامی» را روشن سازند و درباره آن آگاهی بخشی کنند.

وی گفت: برخی رسانه‌ها اصرار دارند که داعش را به عنوان «دولت اسلامی» معرفی کنند و این توطئه علیه اسلام است؛ چیزی به نام «دولت اسلامی» وجود ندارد بلکه گروهی به نام داعش با تفکرات تروریستی و تکفیری تندرو وجود دارد؛ اسلام یکی است و آن هم اسلام قرآن است.

نصرالله با اشاره به حادثه تیراندازی تروریست‎ها به نیروهای امنیتی اردن گفت: دولت اردن باید از حادثه تروریستی‌ای که اخیر در شهر «الکرک» به وقوع پیوست، عبرت بگیرد و دست از حمایت تروریست‌ها بردارد.

به نوشته فارس، وی در بخش دیگر از سخنرانی امروز خود به جنگ حلب و آزادسازی آن اشاره کرد و گفت: جنگ حلب جنگ سختی بوده است و هدف تروریست ها سقوط شهر و سیطره کامل بر آن بوده است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که گروه های مسلح در جنگ حلب سلاح های سنگین و امکانات و تجهیزات بسیار زیادی در اختیار داشتند، اما در سوریه ملت، رهبری و ارتشی وجود دارد که مصمم به مبارزه و پیروزی هستند.

حضور ده ها هزار تروریست خارجی در حلب

دبیرکل مقاومت افزود: آنچه که در هشت ماه گذشته در حلب در جریان بود یک جنگ واقعی و از شدیدترین جنگ‌هایی که سوریه و منطقه به خود دیده است؛ بود. آن‌چه که حاصل شد موضوع عادی نیست؛ کشورهای حامی تروریسم ده ها هزار نفر را به حلب سرازیر کردند و درگیری با این گروه ها فقط با افراد سوری نبود؛ بلکه با اتباع ترک، اوزبک، چچن و گروههای از آسیای مرکزی بود؛ در بین آن‌ها صدها انتحاری حضور داشت که همزمان خودشان را منفجر می‌کردند.

وی گفت: صدها نیروی ویژه تروریستی با امکانات عالی و با حمایت‌های مالی و رسانه‌ای در حلب بودند؛ آنچه که در حلب اتفاق افتاد، یک درگیری روزانه سخت و شدید بود و تمامی کشورهای حامی تروریست‌ها در پی ممانعت از سقوط حلب شرقی بودند.

صدها میلیارد دلار از سوی آمریکا در اختیار تروریست ها قرار گرفته است

دبیرکل حزب الله گفت: «آنچه در مورد ارتباط شکست عناصر مسلح در جنگ حلب به موضوع حجم حمایت‌ها از تروریست‌ها و اینکه دولت‌های حامی، تروریست‌ها را تنها گذاشته‌اند، واقعیت ندارد. میزان حمایت‌ها، تسهیلات، اموال و تسلیحاتی که حامیان تروریسم برای این نبرد داشته‌اند، باورنکردنی است.

وی افزود: به اعتراف جوبایدن معاون رییس جمهور فعلی آمریکا و هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا، صدها میلیارد دلار و ده‌ها هزار تن اسلحه و مهمات در سوریه هزینه شده است.

نصرالله گفت: هیچ کودکی در حلب از گرسنگی فوت نکرد، اما همه جهانیان می دانند که هزاران نفر در یمن به دلیل جنگ و محاصره این کشور از سوی عربستان از گرسنگی جان خود را از دست دادند.

توطئه براندازی دولت سوریه با آزادی حلب شکست خورد

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که پیروزی در جنگ حلب به معنای پایان جنگ نیست، اما پس از حلب می توانیم بگوییم که هدف تروریست‌ها و حامیان منطقه ای و اروپایی آن در براندازی نظام سوریه شکست خورد.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت سوری ها شالوده تحقق پیروزی حلب است، گفت: پس از سیطره بر حلب می توان گفت که سناریوی براندازی نظام سوریه ناکام ماند.

نصرالله افزود: اگر بخواهیم توصیفی از جنگ حلب داشته باشم، می‌توان گفت که این جنگ یکی از بزرگترین شکست‌های پروژه حامیان تروریسم و پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت در مقابله با تروریسم و تحول مهمی در سطح نظامی برای جبهه ما بوده است.

جعل واقعیت های حلب از سوی برخی رسانه ها

سید حسن نصرالله گفت: در درگیری حلب به خصوص طی ماه‌های اخیر، بسیاری در جهت جعل و گمراهی رسانه‌ای حرکت کردند؛ مثلا تصاویری را از منطقه ضاحیه را در جنگ تموز، به نام حلب منتشر می‌کردند یا به همین سیاق تصاویر غزه و حاصل جنایت‌های رژیم صهیونیستی و تصاویر کودکان یمنی و جنایات یک سال و نیمه‌ی ائتلاف سعودی را به نام حلب منتشر می‌کردند.

وی افزود: در موضوع انسانی از یک هفته پیش ما شهروندان عادی را دیدیم که به همراه افراد مسلح از شرق حلب خارج می‌شدند، این صحنه را با رفتار داعش با محاصرین در عراق و یمن و لیبی مقایسه کنید که به هیچ فردی اجازه خروج از آن محل را نمی‌دهد.

اصرار دولت بحرین بر اقدامات احمقانه

نصرالله در ادامه به موضوع بحرین و حصر آیت‎الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور اشاره کرد و گفت: از دولت بحرین می خواهیم که عاقلانه تصمیم گیری کند و اقدامی نکند که منامه و حامیان آن پشیمان شوند.

وی گفت: آنچه که روز گذشته در بحرین رخ داده است، نشان می دهد که دولت بحرین بر ارتکاب اقدامات احمقانه و حماقت ها اصرار دارد.

نصرالله با اشاره به رخدادهای روز گذشته بحرین و تجمع مردم این کشور مقابل منزل شیخ عیسی قاسم گفت: اگر مقاومت مردم در برابر پلیس نبود، به منزل شیخ عیسی قاسم حمله می شد. بحرینی‌ها تسلیم نمی‎شوند و رهبر خود را تحویل دولت بحرین نمی‎دهند.

حامی گفت وگوی همه جانبه با همه گروه ها هستیم

سید حسن نصرالله درباره تشکیل دولت و کابینه لبنان گفت: رقابت و درگیری طبیعی بر سر وزارت خانه‌ها وجود دارد و پیش ‌بینی می‌شود که نهایی کردن لیست وزرا با سختی‌های چندانی مواجه نشود و تلاش‌های فعلی متوجه قانون انتخابات است. دولت لیست وزرا را به تأیید پارلمان برساند نباید صرفا خود را نتیجه انتخابات بداند؛ بلکه باید در قبال مردم در تمامی سطوح احساس مسؤولیت کند و عجز و کوتاهی خود را توجیه نکند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان فضای مذاکرات و رایزنی‌ها را خوب توصیف کرد و گفت: همگان خواهان رسیدن به نتیجه هستند؛ کشور ما در مرحله ثبات سیاسی و امنیتی است و ما منتظر انتخابات پارلمانی پیش رو هستیم و باید آمادگی و احتیاط در سطح سیاسی و امنیتی را حفظ کنیم.

سید نصرالله در پایان سخنرانی امروز خود گفت: ما حامی گفت‌و‌گوهای همه جانبه با تمامی گروه های سیاسی هستیم و خواشتار قانون نمونه‌ای هستیم که بتوانیم نقاط نگرانی خود را رفع کنیم.