داخلی     خبر     بین الملل
اعتراف وزیر دفاع سابق اسرائیل در لس آنجلس تایمز؛
ایرانِ مهدی‌باور برای غرب بسیار خطرناک تر از داعش است!
  مخاطره آمیزترین تهدید آینده برای خاورمیانه و جهان غرب، ایران هسته ای است که چهار مؤلفه شیعه بودن، اعتقاد به امام زمان(عج)، قدرت نظامی و جمعیت ۸۰ میلیونی را در خود جمع کرده است.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب : 65778
ایرانِ مهدی‌باور برای غرب بسیار خطرناک تر از داعش است!
«کشورهای غربی – به ویژه آمریکا- داعش را اصلی ترین تهدیدات موجود در خاورمیانه می دانند و عزم خود را برای مقابله با آن جزم کرده اند. این در حالی است که مخاطره آمیزترین تهدید آینده برای خاورمیانه و جهان غرب، ایران هسته ای است که چهار مؤلفه را در خود جمع کرده است: شیعه بودن، قدرت نظامی، جمعیت 80 میلیونی و اعتقاد به امام زمان(عج).» اینها بخشی از مقاله ای است که یکی از مدیران ارشد اسرائیل در لس آنجلس تایمز نگاشته است!!

وزیر دفاع سابق اسرائیل -موشه یعلون[1]- در مقاله ای که در مورخه 29 سپتامبر 2016 – 8 مهرماه 1395 در مجله «لس آنجلس تایمز» منتشر کرد[2]، می نویسد:

رهبران سیاسی هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه آمریکا ادعا می‌کنند از بین بردن داعش اولویت اصلی آمریکا در خاورمیانه است. این در حالی است که موضوع داعش به اندازه مقابله با چالش پیش آمده توسط ایران، مهم نیست. توافق هسته ای صورت گرفته با ایران در یکسال پیش، ممکن است خطر بمب اتمی ایران را کمی به عقب انداخته باشد؛ اما تهدید چندجانبه ای که از طرف یک ایران نظامی، معتقد به امام زمان(عج) و دارای 80 میلیون جمعیت بر منافع غرب وارد می‌شود، بسیار مخاطره آمیزتر از اراذل و اوباش و آدمکشان سَلَفی مذهبی است که در رقه و موصل هستند.


مقاله موشه یعلون در سایت لس آنجلس تایمز
اگرچه ایران علیه داعش مبارزه می کند ولی واقعیت این است که در این نبرد افراطی ترین دولت و حکومت پیشرو شیعیان، علیه افراطیون سنی می جنگد {و به نوعی جای افراطیون عوض می شود!} ...

امروز اعراب و اسرائیل، هر دو در یک قایق واحد هستند و تهدید ایران تمامی محیط پیرامونی ما را در برگرفته است. راه حل مقابله با این تهدید نیز در دستان مشترک هردو گروه –اعراب و اسرائیل- است...

نکته: توجه به چهار مولفه مهم –که از نظر مقامات اسرائیل مهم و تهدیدآمیز تلقی شده است- برای مسئولان سیاسی، نظامی، مذهبی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. مؤلفه های مهمی که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز بارها به آنها اشاره و اهمیت آن را گوشزد کرده اند. شیعه بودن، داشتن قدرت برتر نظامی، جمعیت بالای 80 میلیونی و اعتقاد به امام زمان(عج). ذکر نکته اخیر در کلام این مسئول پیشین اسرائیل، حاکی از توجه به اهمیت این باور در حرکت انقلابی ایران اسلامی توسط دشمنان جمهوری اسلامی است.

پی نوشت ها:
1] - موشه یعلون (Moshe Ya'alon) سیاست مدار صاحب نام اسرائیلی که از سال 2013 تا ماه می 2016 (انتهای اردیبهشت 95) سمت وزارت دفاع را در ارتش اسرائیل برعهده داشت.
[2] - http://www.latimes.com/opinion/op-ed/la-oe-yaalon-iran-threat-20160929-snap-story.html

برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید: https://en.wikipedia.org/wiki/Moshe_Ya'alon
منبع: گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت