داخلی     خبر     انديشه
همزمان با بیست و پنجم شوال؛
مراسم عزاداری شهادت امام صادق با حضور مراجع تقلید برگزار شد| حضور ‌آیت الله وحید خراسانی در دسته عزای شیخ الائمه
  همزمان با بیست و پنجم شوال، مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت امام صادق(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۰
کد مطلب : 68928
مراسم عزاداری شهادت امام صادق با حضور مراجع تقلید برگزار شد| حضور ‌آیت الله وحید خراسانی در دسته عزای شیخ الائمه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، همزمان با بیست و پنجم شوال، مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت امام صادق(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مراسم عزاداری رییس مذهب شیعه دفاتر حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، لطف الله صافی گلپایگانی، سید موسی شبیری زنجانی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، و عبدالله جوادی آملی و دیگر علما برگزار شد.

مراجع تقلید در این مراسم‌ها به همراه دیگر اقشار مردم به سوگواری و عزاداری شهادت امام جعفر صادق(ع) پرداخته و این مصیبت را به امام زمان(عج) تسلیت گفتند.

همچنین مراسم عزاداری شهادت شیخ الائمه(ع) در دفتر رهبر معظم انقلاب در در قم با حضور علما، روحانیان، طلاب و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم ها سخنرانان به تبیین فضائل حضرت امام صادق(ع) پرداختند و مداحان نیز در غم شهادت آن حضرت نوحه خوانی و مرثیه سرایی کردند

طبق سنوات گذشته حضرت آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید امسال نیز همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) رییس مذهب شیعه به همراه طلاب، روحانیان، علما و اقشار مختلف مردم عزاداری کرد .

این مرجع تقلید از درب دفتر خود واقع در خیابان صفاییه همراه با دسته عزاداری پیاده روی کرد و مصیبت شهادت مولای متقیان را به بانوی کرامت تسلیت گفت.

در پایان مراسم حضرت آیت الله وحید خراسانی به همراه محبان ائمه اطهار(ع) گردهم آمدند و به عزاداری و سوگواری شهادت حضرت صادق(ع) پرداختند.

همزمان با این ایام سوگواری شهر مقدس قم حرم اهل بیت(ع) حال و هوای دیگر داشت و مردم این شهر مقدس با برگزاری هیأت ها و راه اندازی دسته های عزا به عزاداری و سوگواری پرداختند.

مردم با حضور در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، ضمن عرض تسلیت به کریمه اهل بیت(ع) و امام زمان(عج) برای اول شیخ الائمه حضرت امام صادق(ع) عزاداری کردند.