داخلی     خبر     انديشه
آیت الله مقتدایی:
دشمنان سعی می کنند جوانان را از قرآن دور کنند/برنامه های فرهنگی و قرآنی جذاب شوند
  دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه بر لزوم جذب بیشتر جوانان به سوی معارف قرآنی تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب : 67406
دشمنان سعی می کنند جوانان را از قرآن دور کنند/برنامه های فرهنگی و قرآنی جذاب شوند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»، آیت‎الله مقتدایی عصر امروز در دیداربا مدیران ستاد عالی کانون‎های فرهنگی هنری مساجد کشور که در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شدگفت: هدف دشمنان از دور کردن جوانان از قرآن و مساجد آن است که بتوانند تبلیغات مسموم خود را به جوانان ما تحمیل کنند و هرچه در این مسیر تلاش بیشتری داشته باشیم و بتوانیم جذابیت بیشتری ایجاد کنیم ،قطعا دشمنان ناکام خواهند ماند.
وی گفت: هرچه جذابیت برنامه های فرهنگی و قرآنی بیشتر شد، تاثیرات کارهای فرهنگی و قرآنی در مساجد بیشتر می‎شود؛ انس جوانان به مسجد و انس آنها به معارف دینی می تواند آثار قرآن را افزایش دهد.
آیت‎الله مقتدایی اظهارکرد: قرآن کریم با موعظه بودن خود جذابیت بالایی دارد و باید بتوانیم با مطالب قرآنی جوانان را به مسجد و وحدت و اتحاد و هم یاری و همفکری در فعالیت های دینی دعوت کنیم.
وی گفت: قرآن کریم باید محور فعالیت‎های فرهنگی مساجد باشد؛ قرآن کریم، پند و موعظه است و غفلت‎ها را از اذهان می‎شوید؛ باید نکات اثرگذار و جذاب را در قالب های مختلف منتشر کنیم و به عنوان فراوردهای قرآنی به جامعه منتقل کنیم.
آیت الله مقتدایی با ذکر این مطلب که برنامه‎های فرهنگی باید پر محتوا و گسترده و غنی باشد و با زبان لین ، مهر و محبت آمیز به جوانان عرضه شود، اظهارکرد: در زمان طاغوت، انس مردم با قرآن بسیار ضعیف بود و قرآن بین دانش آموزان و جوانان و دانشجویان مطرح نبود و قرآن کریم در مهجوریت کامل به سر می‎برد.
دبیر دوم شورای عالی حوزه بیان کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، قرآن کریم گسترش بسیار خوبی در همه خانواده‎ها پیدا کرده است؛ امروزه بسیاری از جوانان عاشق و علاقه مند به فرهنگ قرآن کریم هستند؛ بسیاری از کودکان آیات قرآنی را بدون اینکه سواد خواندن داشته باشند از حفظ می‎توانند قرائت کنند.
وی گفت: قرآن کریم در سوره یونس، یکی از نشانه های معجزه بودن خود را زبان موعظه می داند، زیرا زبان موعظه، زبان تجلیل و تکریم و پند است.
آیت‎الله مقتدایی بیان کرد: امروز دشمنان، سعی می کنند که جوانان ما از قرآن کریم، دور باشند زیرا هرچه جوانان به قرآن و مساجد و کانونهای مساجد مرتبط باشند، دشمنان را در نقشه هایشان ناکام می گذارند.
عضو جامعه مدرسین بیان کرد: فراگیری نکاتی که در قرآن وجود دارد و همچنین موعظه های قرآنی راه نجات جوانان است و دشمنان نیز سعی دارند که اجازه ورود جوانان به این حوزه را ندهند؛ هرچه در این مسیر کوشا باشیم در حقیقت با خواسته دشمنان مقابله کرده‎ایم.
وی عنوان کرد: کسانی که با قرآن آشنا باشند، تحت تاثیر اهداف گسترده آنها قرار نمی گیرند و به دنبال اهداف آنها نمی روند؛ هرچه جوانان از قرآن دور شوند، نیات دشمنان بیشتر محقق می‎شود.