داخلی     خبر     انديشه
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خبر داد؛
برپایی ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور
  حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری برپایی نماز جمعه را از برکات انقلاب دانست و از اقامه نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۸
کد مطلب : 67622
برپایی ۹۰۰ نماز جمعه در سراسر کشور
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در دیدار با حضرت آیت الله علوی گرگانی، با اشاره به اهمیت نماز جمعه عنوان کرد: نماز جمعه حسنه ای بزرگ و از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: برای عالم تشیع عیب بزرگی بود که از نعمت نماز جمعه بی بهره باشد اما برکت انقلاب سبب شد تا این عبادت بزرگ برپا شود.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: در حال حاضر در بیش از 900 نقطه کشور نماز جمعه اقامه می شود که به همین سبب شبکه بزرگی از روحانیت شکل گرفته و اجتماع مومنین در روز جمعه فرصت بسیار مناسبی را برای ترویج معارف اسلام و پیشبرد مقاصد انقلاب پیش روی ما قرار داده است.

وی ساخت حوزه های علمیه، مراکز درمانی و مساجد را از برکات نمازجمعه دانست و خاطرنشان کرد: نماز جمعه برکات فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی فراوانی را برای مردم به همراه داشته است و بسیاری از حوزه ها و مدارس علمیه، مراکز خدماتی، بیمارستان ها و مساجد از طریق نماز جمعه ساخته شده اند و به همین جهت نیز دشمن حساسیت زیادی بر روی نماز جمعه دارد.

وی اضافه کرد: ارتقای کیفیت نماز جمعه مهمترین مطالبه ای است که رهبر انقلاب به عنوان ماموریت به ما محول کرده اند و در همین راستا هم تلاش کرده ایم تا با مشورت با ائمه جمعه راه های تازه ای برای ارتقای کیفیت، افزایش جاذبه برای نسل جوان و توسعه فعالیت های فرهنگی شناسایی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: ائمه جمعه در شهرهای مختلف، معرف چهره حوزه های علمیه هستند و به سبب ارتباطی که مردم با آنها دارند، قضاوت درباره حوزه علمیه از طریق برخورد با ائمه جمعه شکل می گیرد و از این جهت کار آنها بسیار حساس و سنگین است.

رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در پایان خاطرنشان کرد: چشم امید ما در اجرای مأموریت ها به عنایت الهی، توجهات امام عصر(عج) و رهنمودهای علما و بزرگان است.