نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

پاسخ به شبهات مهدویت در غرفه «ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها» نمایشگاه قرآن

۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳

مرجع : خبرگزاری تسنیم

آینده روشن- حجت‌الاسلام موسوی گزارشی از فعالیت‌های غرفه «ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها» در نمایشگاه کتاب ارائه کرد و از برپایی این غرفه در نمایشگاه قرآن خبر داد.

به گزارش آینده روشن غرفه «ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها» یکی از غرفه‌های جنبی نمایشگاه کتاب تهران بود که با فعالیت‌ در حوزه پاسخ به شبهات دینی و شناسایی مدعیان دروغین، استقبال بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه را به همراه داشت. حجت‌الاسلام سید محمد مهدی موسوی مدیر این غرفه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز ارائه داد.

او به فعالیت این غرفه در نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و گفت: غرفه «ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها» در راستای گسترش فرهنگ اسلامی و در راستای گام دوم انقلاب در نمایشگاه کتاب تهران فعالیت داشت. بخش اجرایی این غرفه توسط موسسه سرو امید دنبال می‌شد و متخصصان آن از دو مرکز تخصصی «امامت» و «مرکز حقایق قم»، پاسخگوی سوالات مردم شدند. کارشناسان این غرفه در حوزه‌های مختلف امامت، توحید، نبوت، نقد مدعیان دورغ مهدویت و ... به سوالات مخاطبان پاسخ دادند. علاوه بر این، با استفاده از روایتگری، تعدادی از فضایل امیرالمومنین علیه‌السلام که در منابع دینی ما ذکر شده است، برای مخاطبان شمرده شد.

وی ادامه داد: در کنار این فعالیت‌ها، مسابقه‌ای با محوریت ماجرای مباهله پیامبر مکرم اسلام تحت عنوان «5 دقیقه تا کربلا» طراحی شد. این مسابقه که با محوریت آیه مباهله در قرآن به فضائل اهل بیت علیهما السلام می‌پرداخت، در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب برگزار شد و علاقه‌مندان با پاسخ‌گویی صحیح به 5 سوال این مسابقه در قرعه‌کشی جایزه کربلا شرکت داده شدند.

حجت‌السلام و المسلمین موسوی به ارتباط «مدعیان دروغین» و ماجرای مباهله پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: اکنون که در عصر غیبت امام زمان عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف هستیم، مدعیان دروغین زیادی با حمایت دشمنان اسلام وارد میدان شده و تلاش می‌کنند تا عقاید مردم نسبت به مهدویت را از بین ببرند. این موضوع در حالی است که مهدویت یکی از بزرگ‌ترین و بنیادی‌ترین مسائل اعتقادی در تمام ادیان الهی است. این موضوع شباهت بسیار زیادی به آموزه‌های قر‌آن کریم در ماجرای مباهله دارد چرا که در آن واقعه نیز با تعدادی از مدعیان دروغین مواجه هستیم. به نظرم، این موضوعات باید با مردم مطرح شده تا آگاهی‌شان نسبت به مساله مهدویت افزایش یابد.

او در مورد سوالات متداول مردم از کارشناسان این غرفه گفت: بسیاری از مراجعه‌کنندگان، راجع به علائم آخرالزمان، نشانه‌های ظهور و وظایف ما در دوران غیبت سوال داشتند که توسط کارشناسان ما پاسخ داده شد. هم‌چنین سوالات بسیاری راجع به یکی از جریانات انحرافی به نام احمد بصری که در سال‌های گذشته بسیاری از افراد را منحرف کرده است، پرسیده شد. علاوه بر این، شبهات زیادی که عمدتا توسط سایت‌های معاند ترویج داده می‌شود، پاسخ داده شد.

این کارشناس مذهبی از برپایی این غرفه در نمایشگاه قرآن که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، خبر داد و گفت: برنامه‌های غرفه «ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها» در این مرحله تمام نمی‌شود و همین غرفه‌ را در نمایشگاه قرآن خواهیم داشت. تلاش می‌کنیم تا با پاسخگویی به سوالات و شبهات مردم بتوانیم گامی موثر در جهت رشد معنوی مردم برداریم.

انتهای پیام/141