داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
تحکیم وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه دشمنان ضرورت دارد
  آینده روشن- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور بر ضرورت تحکیم وحدت اهل تسنن و تشیع برای مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام تأکید کرد و گفت: اگر مسلمانان دنیا با یکدیگر اتحاد داشتند با مشکلات عدیده کنونی مواجه نبودند و آمریکا نمی‌توانست علیه آنان توطئه کند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
کد مطلب : 76677
تحکیم وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه دشمنان ضرورت دارد
تحکیم وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه دشمنان ضرورت دارد
آینده روشن- حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور امروز، ۱۹ آبان ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: نماینده مقام معظم رهبری قطعا به مسائل استان مشرف است بنابراین باید این نمایندگی در استان بیش از پیش تقویت شود.
وی افزود: دشمن در همه استان‌ها به ویژه کردستان طمع دارد تا بتواند بهره کافی را از لطمه زدن به مردم ببرد و تلاش خود را در این راستا مضاعف می‌کنند بنابراین باید مراقبت بیشتری در این استان صورت گیرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: گام بعدی حرکت سازمان تبلیغات اسلامی در استان‌ها را با حمایت نماینده ولی فقیه و همت همکاران در کردستان، قدرتمند پیش‌ خواهیم برد.
وی بیان کرد: مسئولان قبلی سازمان تبلیغات اسلامی زحمات مؤثری کشیده‌اند و شاهد زیرساخت‌های مؤثری هستیم و اجازه نمی‌دهیم خللی در کار سازمان ایجاد شود و عزم خود را جزم کرده‌ایم تا موانع را کنار بزنیم و برای مردم مؤثر باشیم چرا که ما هم وظیفه خادمی مردم را برعهده داریم.

مجموعه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی درست مانع توطئه دشمنان شوند
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در ترویج مباحث دینی و فرهنگی جایگاه ویژه‌ای در کشور به ویژه استان کردستان دارد، افزود: استان کردستان دارای ظرفیت‌های بالا در این راستا است و باید از ظرفیت‌های موجود بهره برد.
وی با بیان اینکه ما با جنگ تمدنی و فرهنگی روبرو هستیم، اعلام کرد: دشمن با تمام توان به میدان آمده و باید مجموعه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی درست و عزم و اراده ملی بتوانند جلودار و مانع توطئه‌های دشمن باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه وحدت در کردستان مثال‌زدنی بوده است، عنوان کرد: استان کردستان دارای مردمانی بابصیر و آگاه است که با داشتن وحدت و همدلی مانع توطئه‌افکنی دشمنان می‌شوند و دشمن علیرغم تمام توانی که برای ضربه زدن به این مردم فراهم کرده موفق به هیچ کاری نشده است.
وی با بیان اینکه دشمن همه تلاشش براین بوده که بتواند مردم را از مناسباتی مانند شرکت در راهپیمایی‌ها دور نماید، عنوان کرد: تبلیغات اسلامی در استان کردستان با برنامه‌هایی مانند برگزاری دعای عرفه در مساجد جامع و دعای زیارت پیامبر اکرم(ص) در استان توانسته زمینه‌ساز حضور برادران اهل تسنن و تشیع در کنار هم باشد و حضور مردم در کنار هم نشاندهنده دلبستگی و وابستگی مردم به نظام و رهبری است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: امروز آنچه در جامعه کنونی ما مورد توجه بوده، اسلام و دین است و مذهب مطرح نیست بنابراین روحانیون شیعه و سنی در کنار هم می‌توانند برای تحقق این مهم تلاش کنند.
وی در پایان یادآور شد: مجموعه‌هایی مانند سازمان تبلیغات اسلامی می‌توانند در وحدت و انسجام مردم نقش داشته باشند و توقع می‌رود که سازمان حمایت‌های بیشتری از استان کردستان داشته باشد.

انتهای پیام/138