داخلی     خبر     بین الملل
پایان ساخت دیوار دریایی صهیونیست‌ها در مرز با غزه
  رژیم صهیونیستی که به دلیل توانایی گروه‌های مقاومت ناچار به ساخت دیوار دریایی در مرز با غزه شد، ساخت این دیوار را به پایان رساند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
کد مطلب : 75597
پایان ساخت دیوار دریایی صهیونیست‌ها در مرز با غزه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند سه‌شنبه (دیروز) ساخت دیوار مرزی دریایی میان غزه و فلسطین اشغالی پس از هفت سال به پایان رسیده است.

بر اساس گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی، ارتفاع این دیوار شش متر و طول آن ۲۰۰ متر است و علاوه بر‌ ان به سامانه‌های تکنولوژی پیشرفته برای جلوگیری از نفوذ گروه‌های مقاومت فلسطینی از طریق دریاست.

بر اساس این گزارش، دیوار مذکور با گذاشتن سنگ‌های بسیار بزرگ در دریا و سپس ایجاد دیواری هوشمند برای بالای این سنگ‌ها بنا شده است؛ سنسورهایی (حسگرها) بسیار دقیقی در این دیوار کار گذاشته شده تا درباره عملیات نفوذ یا ساخت تونل‌ هشدار دهد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شده حماس با هدف قرار دادن نظامیانی که بر ساخت این بنا نظارت داشته‌اند، سعی کرده جلوی ساخت آن را بگیرد.

یگان کماندوهای دریایی حماس معروف به «کماندوهای انسان‌نما» در جنگ ۲۰۱۴ علیه نوار غزه، موفق شدند به پایگایی دریایی صهیونیست‌ها «زیکیم» در داخل اراضی اشغالی ۱۹۴۸ نفوذ کنند و با نظامیان صهیونیست درگیر شوند.

پخش گزارشی تلویزیونی از این عملیات منحصر به فرد، حجم نگرانی ارتش رژیم صهیونیستی از آن را به خوبی نشان داد و همین موضوع باعث شده تل‌آویو به ساخت فکر دیوار دریایی بیفتد.