داخلی     خبر     سیاست
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
معیشت مردم از مسائل اساسی کشور است/ دولت کارنامه اقتصادی خود را به مردم ارائه دهد
  تولیت آ‌ستان قدس رضوی با اشاره به روزهای پایانی سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، گفت: طبیعتا دولتمردان باید در این باره کارنامه ای از خود نشان دهند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : 66335
معیشت مردم از مسائل اساسی کشور است/ دولت کارنامه اقتصادی خود را به مردم ارائه دهد
حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در حاشیه اجلاسیه خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اولین نکته در اجلاسیه خبرگان رهبری طرح دغدغه ها و مشکلات مردم بر زبان نمایندگان مردم در این مجلس و همچنین نمایندگان ولی فقیه در استان هاست که با بدنه مردم در ارتباط هستند.

وی با اشاره به نزدیکی به پایان سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، افزود: طبیعتا دولتمردان باید در این باره کارنامه ای از خود نشان دهند چراکه مقام معظم رهبری در سخنان مهمی تاکید کردند که راهکار برون رفت کشور از مشکلات و تحریم عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است و راهکاری غیر از این نمی تواند جوابگو باشد.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان همچنین در خصوص محوری ترین مسائل در نطق رییس و اعضای این مجلس در اجلاسیه دوم گفت: با نزدیک شدن به ایام نوروز و پایان سال، دغدغه معیشت مردم و همچنین موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح شد که فکر می کنم از مسائل اساسی برای کشور و تمام نمایندگان مردم در خبرگان رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی درخصوص برنامه های اجلاسیه دوم مجلس خبرگان تصریح کرد: به دلیل برگزاری اجلاسیه رسمی، جلسات کمیسیون ها تشکیل نخواهد شد، اعضای مجلس برنامه ای برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و همچنین دیداری نیز با مقام معظم رهبری خواهند داشت.

وی افزود: همچنین اصولا در پایان اجلاس مجلس خبرگان بیانیه ای صادر خواهد شد که در آن محوری ترین نکات داخلی و خارجی مورد دغدغه اعضای این مجلس، جلوه گر است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اقتصاد مقاومتی را مسئله داخلی و حفظ عزت نظام اسلامی را مسئله خارجی مورد تاکید اعضای مجلس خبرگان رهبری دانست و خاطرنشان کرد: امروز امریکایی ها ، اروپایی ها و بسیاری از دولتمردان مغرب زمین درصددند تا عزت و اقتدار ملی کشور را که در پرتو اقتدار به دست آمده است مخدوش کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که دست برتر در تمام جبهه ها چه در سوریه، یمن، عراق، افریقا و سایر کشورها از آن جبهه دلدادگان به انقلاب اسلامی است، یعنی امتداد راهبردی نظام اسلامی در همه نقاط عالم دست برتری دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در ادامه به چگونگی پیدایش عزت و اقتدار ملی اشاره کرد و گفت: این عزت و اقتدار از آن آمادگی برای خطر کردن بچه های حزب الهی است که نباید اشتباه شود چراکه آنها با آمادگی برای جان دادن، خطر کردن، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن برای ما عزت آفریدند که این موضوع قطعا مورد تاکید اعضای خبرگان رهبری خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اهمیت مجلس خبرگان در ضمانت بر استمرار اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است که این جایگاه حساس برای مردم اطمینان بخش است.

وی ادامه داد: با تشکیل جلسات مجلس خبرگان رهبری مردم اطمینان می یابند که امروز ما به عنوان ضمانت اساسی در استمرار اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی همواره در صحنه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اقدامات در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی و همچنین دستاوردهای بسیج سازندگی در این جهت را از جمله محورهای سخنرانی ناطقان این اجلاسیه خواند و افزود: همچنین موضوع فضای مجازی یکی از محورهای مهم این اجلاسیه است چراکه امروز مدیریت فضای مجازی از موارد مورد تاکید اعضای خبرگان رهبری است که در اجلاسیه پیشین نیز مورد بحث بود.

وی گفت: فضای مجازی امکانی ساخته دست بشر است که حتما باید از آن استفاده کنیم اما این فضا باید حتما مدیریت شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت فضای مجازی حتی در کشورهای مخترع آن صورت می گیرد لذا مدیریت بر این فضا یک ضرورت است