داخلی     خبر     سیاست
دولت واکنشی فراتر از بیانیه‌ به اوضاع اسفناک نیجریه نشان دهد
  جمعی از تشکل‌های دانشجویی و مردمی طی بیانیه‌ای از دولت خواستند واکنشی فراتر از بیانیه‌ به اوضاع اسفناک نیجریه نشان دهد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
کد مطلب : 73355
دولت واکنشی فراتر از بیانیه‌ به اوضاع اسفناک نیجریه نشان دهد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، اتحادیه‌های دفتر تحکیم وحدت، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جامعه اسلامی دانشجویان وجنبش عدالت‌خواه دانشجویی و بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق (ع) و مذاهب اسلامی و اتحادیه بین المللی امت واحده طی بیانیه‌ای از دولت خواستند واکنشی فراتر از بیانیه‌ به اوضاع اسفناک نیجریه نشان دهد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

« برای پنجمین بار متوالی خلال سال‌های گذشته، اعضای حرکت اسلامی نیجریه و پیروان شیخ ابراهیم زکزکی، هزینه‌ای که برای سخن حق‌شان می‌پردازند سُرب داغی است که سینه‌هایشان را شکافته و خون سرخ‌شان را بر پوست تیره‌ تنهایشان جاری ساخته بیش از ۶۰ شهید و صد‌ها زخمی در جریان راهپیمایی نمادین اربعین در نیجریه.

در معرکه‌ هجمات و جوسازی‌های رسانه‌ای علیه حرکت اسلامی نیجریه، آنچه تلخ‌تر است به مسلخ کشیده شدن آرمان این شیخ مصلح تقریبی در دل آفریقا است. آرمانی فراتر از نگرش‌های تنگ نظرانه‌ طائفی و مصلحت اندیشی‌های سیاسی که بدنبال برانگیختن مردمی مستضعف و محروم، علیه ساختار‌های فاسد بوده است.

در نیجریه، کشوری که هر جریان معارض و مخالف دولت، در چشم به هم زدنی دست به سلاح خشونت برده و جواب «های» دولت بی‌کفایت نیجریه را با «هوی» برخاسته از لوله تفنگ می‌دهند، حرکت اسلامی نیجریه با تقدیم هزاران شهید و مجروح به مبارزات مسالمت‌آمیز خود پای بند بوده است و این همه بواسطه‌ تعلیمات شیخ صلح‌طلب مُصلح٬ ابراهیم زکزکی است؛ اما مدعیان صلح کل جهانی٬ ترجیح می‌دهند چشم بر هرآنچه در نیجریه می‌گذرد ببندند؛ چراکه طنین صدای خمینی بت‌شکن را در کلام شیخ ابراهیم می‌شنوند. از این روست که باوجود گذشت ۳ سال از دستگیری غیرقانونی شیخ ابراهیم و همسرش و باوجود حکم برائت دادگاه نیجریه٬ حاضر به آزادی او نیستند.

در چنین اوضاعی بر نهاد‌های بین‌المللی است که صدای مظلومین حرکت اسلامی نیجریه را بشنوند؛ بر دولت‌ها ـ. خصوصا دولت جمهوری اسلامی ایران ـ. است که واکنشی فراتر از بیانیه‌های کم‌خاصیت برای رسیدگی به اوضاع اسفناک نیجریه از خود نشان دهد و بر تشکل‌های مردمی است که دهان به اعتراض در برابر کشتار‌های مکرر علیه اعضای حرکت اسلامی نیجریه بگشایند.

از این رو تشکل‌های دانشجویی و مردمی ذیل از تمامی فعالین مردمی برای حضور اعتراضی در برابر دفتر سازمان ملل در روز سه شنبه ۱۵ آبان ساعت ۱۵ دعوت به عمل می‌آورند.