داخلی     خبر     انديشه
از سوی مدیر حوزه های علمیه:
بخش ترویجی طرح جامع هنر به مدیران حوزه های علمیه استانی ابلاغ شد
  بخش ترویجی طرح جامع هنر از سوی مدیر حوزه های علمیه به مدیران استانی ابلاغ شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : 67235
بخش ترویجی طرح جامع هنر به مدیران حوزه های علمیه استانی ابلاغ شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» آیت الله اعرافی طی نامه و پیوستی به مدیران حوزه های علمیه استانی، بخش ترویجی طرح جامع هنر را ابلاغ کرد.
بر اساس این گزارش: معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، متصدی اجرای برنامه های هنری بوده و مدیران استانی موظف شدند در هر یک از حوزه های علمیه، فردی متخصص با عنوان معاون تبلیغ و امور فرهنگی نصب نموده تا امور مربوط به معاونت تبلیغ مانند طرح بینات و اجرای برنامه های آموزشی هنر را پی گیری نماید.
«گسترش و ارتقاء سطح تبیین و تأثیرگذاری معارف اسلامی با استفاده از هنرهای اسلامی» مأموریت این طرح بوده و «جریان سازی، تأثیرگذاری و بهره مندی از طلاب مستعد و هنرمند جهت معرفی اسلام ناب محمدی(ص) و ارزش های انقلاب اسلامی» چشم انداز آن می باشد.
از اهداف این طرح می توان به: «احیاء، توسعه، ترویج و ساماندهی هنرهای اسلامی متناسب با شئونات حوزوی در حوزه های علمیه»، «شناسایی و ساماندهی استعدادهای هنری طلاب و زمینه سازی برای رشد، پرورش و شکوفایی آنان» و «زمینه سازی برای هدایت هنر به سمت مبانی ارزش های فقهی-اخلاقی اسلام از طریق نظریه پردازی، گفتمان سازی و شیوه های دیگر» اشاره کرد.
«فعالیت های پژوهشی»، «آموزش های علمی هنر» و «آموزش های مهارتی هنر» با زیرمجموعه هایی که برای آنان تعریف شده، از اقدامات و راهکارهای اجرایی این طرح عنوان شده است.