داخلی     خبر     سیاست
با هدف شناسایی و تجلیل از مولفان مهدوی؛
همایش دو سالانه کتاب مهدویت برگزار شد
  همایش دو سالانه کتاب مهدویت با تجلیل از برگزیدگان به کار خود خاتمه داد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : 54491
همایش دو سالانه کتاب مهدویت برگزار شد
به گزارش آینده روشن, نخستین همایش دو سالانه کتاب مهدویت با هدف شناسایی و تجلیل از مولفین و محققین عرصه مهدویت با حضور آیت الله استادی, اساتید برجسته حوزه علمیه و پژوهشکده تخصصی مهدویت, محققین و مولفین مهدوی ظهر امروز برگزار شد. 

آیت الله استادی در این همایش عنوان کرد: با توجه به اینکه در این همایش محققین برجسته مهدوی قرار دارند من چند پیشنهاد در زمینه پژوهش های مهدوی دارم که یکی از آنها تالیف و انتشار دائره المعارف مهدویت است. 

وی در ادامه عنوان کرد: تا کنون عده ای اقدام به تالیف دائره المعارف هایی در زمینه های مختلف مهدوی کرده اند اما ما نیاز به مجموعه ای داریم که تمام مسایل مهدویت را به صورت کامل و به صورت دسته بندی مشخص پوشش دهد. 

اسماعیل طبا مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم, نیز در این همایش با اشاره به این مطلب که مهدویت موضوعی جهانی شده است, عنوان کرد: گرایش روز افزون اقشار مختلف جامعه خصوصا جوانان و قشر دانشگاهی به فرهنگ انتظار و مهدویت وهمچنین در مقابل آن رشد جریان های انحرافی و شبهات پیرامون مهدویت, ضرورت تالیف آثار در این زمینه را بیشتر ساخته است.
وی در ادامه به قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به همایش دو سالانه کتاب مهدویت پرداخت. 

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم هم در ادامه این همایش عنوان کرد: طرح دو سالانه و جشنواره دوسالانه کتاب مهدویت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد پیگیری می شد و در قم هم شورای سیاستگذاری از موسسات مختلف مهدوی از جمله مسجد مقدس جمکران, موسسه آینده روشن و بنیاد موعود تشکیل شد و معیارها و ملاک ها در این شورا تعریف شد. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۷۴۱ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود, عنوان کرد: کتاب هایی که در این جشنواره شرکت داده شده اند, کتاب های فارسی است که در ۱۰ سال اخیر تالیف و به دبیرخانه همایش ارسال شده است. 

انتهای پیام/ب/1