داخلی     خبر     سیاست
نماینده تهران:
تفویض مسئولیت به جوانان با طیب خاطر انجام شود
  نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: تفویض مسؤولیت‌ها به جوانان باید به تناسب آمادگی‌ها، استعدادها و توانمندی‌های آنان با طیب خاطر و علاقمندی توسط مسؤولان امر انجام شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : 71311
تفویض مسئولیت به جوانان با طیب خاطر انجام شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایسنا، محمدرضا نجفی با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان و استثنائات این قانون اظهار داشت: افرادی که درباره استثنائات این قانون حرف می‌زنند دقیقا درباره کدام استثناها سخن می‌گویند؟ استثناهای قانونی روشن است و خارج از آنها چیزی وجود ندارد و ان شاءالله مُر قانون هم اجرا خواهد شد.

وی اجرای درست قانون منع به کارگیری بازنشستگان را موجب جذب نیروی جوان و ارتقاء شغلی آنان در دستگاه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های زیر مجموعه قوای سه گانه دانست و افزود: در صورت اجرای صحیح قانون مسیر حرکت منطقیِ جوانان در راستای آماده شدن چتر مسئولیت‌ها برای خدمت به کشور و جامعه فراهم می‌شود به بیان دیگر به میزانی که جوانان آماده، جذب و کسب مسؤولیت کنند، پست‌های سازمانی در اختیارشان قرار می‌گیرد. نتیجه منطقی این موضوع نیز چرخهِ مستمرِ زندهِ پایدار خواهد بود که موجب بهبود راندمان‌های اداری می‌شود.

وی گفت: انتصاب یک جوان توسط مقام معظم رهبری به عنوان رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها حاوی این پیام است که نتیجه عملکرد نظامهای تربیتی، آموزشی، خانواده و جامعه در تربیت، آموزش و آماده‌سازی ظرفیت‌های انسانی مستعد خودش را نشان می‌دهد به بیان روشن‌تر اقدام مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که جوانان کشور علاوه بر دارا بودن مزیت جوانی از مزیت پختگی شخصیت نیز در حدی برخودار هستند که به عنوان نماینده ولی فقیه در کانون دانش‌اندوزی صاحب مسؤولیت می‌شود.

وی تاکید کرد: در ایران جوانان بسیاری وجود دارند که دارای چنین ویژگی‌هایی هستند. باید آنان را آماده ارتقاء در مسیر ظرفیت‌های مسؤولیتی و شغلی کنیم. تفویض مسؤولیت‌ها به جوانان باید به تناسب آمادگی‌ها، استعدادها و توانمندی‌هایشان با اطمینان خاطر و علاقمندی توسط مسؤولان امر انجام شود.

به گزارش ایسنا، طبق مصوبه مجلس بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر ۱۳۸۶ شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان وزرا از شمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثناء هستند. همچنین به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز است.

به کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز می باشد. جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند