داخلی     خبر     سیاست
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی خواستارشدند:
لزوم اقدام جدی و قاطع دولت های اسلامی در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار
  حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با محکوم کردن جنایات کشتار مردم مظلوم میانمار گفتند: ما از دولت های اسلامی بخصوص دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که هر چه زودتر با درایت کامل و مذاکره با سایر دولت های اسلامی، اقدام جدی نموده و به ندای مظلومیت آنان پاسخ مثبت داده و به این حوادث ناگوار پایان دهند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : 67091
لزوم اقدام جدی و قاطع دولت های اسلامی در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با اشاره به جنایات وحشیانه دولت میانمار و کشتار مسلمانان، این حوادث دردناک را محکوم نموده و خواستار اقدام قاطع دولت های اسلامی شدند.

ایشان، با اظهار تاسف از عدم وحدت کشورهای اسلامی، گفتند: اگر کشورهای اسلامی با هم وحدت داشتند، مگر ممکن بود امروز چنین جنایات ددمنشانه ای در میانمار اتفاق بیفتد؟ کشتار مسلمانان مظلوم و بی گناه میانمار توسط دولت آن کشور فقط به جرم اینکه آنها مسلمان هستند، باعث تاثر و تاسف فراوان است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت سکوت سازمان های مدافع حقوق بشر، افزودند: آیا می توان باور کرد که سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر بخصوص سازمان کنفرانس اسلامی که باید حامی و مدافع حقوق مظلومان و مسلمانان در جهان باشند، اینچنین خوار و زبون گشته و در مقابل قتل عام مردان و زنان و کودکان و جوانان ساکت باشند؟ آیا نباید سازمان کنفرانس اسلامی به واسطه این جنایات هولناک، جلسه فوق العاده تشکیل دهد و با محکوم نمودن این حرکت وحشیانه، تصمیمات قاطعی برای مقابله و پایان دادن به آن اتخاذ کنند؟!

معظم له در ادامه، با اشاره به همدردی ملت شریف ایران با مظلومان جهان افزودند: ملت مسلمان ایران همان طور که برای سایر مظلومان متاثر و اندوهناک است، برای مسلمانان ستمدیده میانمار و آوارگان آنها، اندوه فراوان دارد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی ادامه دادند: ما از دولت های اسلامی بخصوص دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که هر چه زودتر با درایت کامل و مذاکره با سایر دولت های اسلامی، اقدام جدی نموده و به ندای مظلومیت آنان پاسخ مثبت داده و به این حوادث ناگوار پایان دهند.