داخلی     خبر     سیاست
معاون اول قوه قضاییه:
عاشورا با مهدویت و ظهور امام عصر معنی پیدا می‌کند
  حجت الاسلام رئیسی گفت:عاشورا با مهدویت و ظهور امام عصر معنی پیدا می‌کند، یعنی به عبارت بهتر این یک سیری است که از بعثت پیامبر آغاز شده و به ظهور امام زمان (عج) می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 56011
عاشورا با مهدویت و ظهور امام عصر معنی پیدا می‌کند

به گزارش آینده روشن سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در همایش سالانه سخنرانان برجسته و اثرگذار کشور عنوان کرد: مبدأ و رمز انقلاب اسلامی ایران و اینکه در طول سال‌های پس از انقلاب، ما در مقابل دشمن ایستادگی کرده و به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کردیم، همه و همه در عاشورا نهفته است.

وی افزود: عاشورا جلوه تمام خوبی‌هایی است که می‌تواند در عالم تحقق پیدا کند؛ عاشورا جلوه معنویت، اخلاق، بصیرت و بی‌بصیرتی، حق و باطل و بسیاری خوبی‌های دیگری است که در مقابل بدی‌ها قرار گرفته‌اند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که ما باید به آن توجه کنیم این است که بهترین نوع اصلاح اجتماعی جامعه ما با عاشورا اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: واقعه عاشورا در نصف روز رقم خورد اما همین واقعه به بلندای تاریخ اهمیت پیدا کرد و تمام جلوه‌های زیبای زندگی انسان‌ها در طول تاریخ با همین واقعه به وجود آمده است.

رئیسی اذعان کرد: در ارتباط با عاشورا باید به این موضوع توجه کرد که این واقعه از بعثت پیامبر اکرم ادامه پیدا کرده است و در واقع می‌توان چنین بیان کرد که تمام مسائل از بعثت پیامبر اکرم شروع شده است، اما اگر غدیر نبود بعثت معنی پیدا نمی‌کرد.

معاون اول قوه قضاییه ابراز کرد: غدیر هم همچون بعثت پیامبر اکرم با عاشورا معنی پیدا می‌کند و عاشورا است که با هستی‌اش به غدیر معنی می‌بخشد.

وی اضافه کرد:  عاشورا با مهدویت و ظهور امام عصر معنی پیدا می‌کند، یعنی به عبارت بهتر این یک سیری است که از بعثت پیامبر آغاز شده و به ظهور امام زمان (عج) می‌رسد.

رئیسی ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم دو قطب قدرت در جهان به وجود آمد که به بلوک غرب و شرق معروف شدند و با این حادثه جهانی دو قطبی پدید آمد.

وی تصریح کرد: بعد از این موضوع و با فروپاشی شوروی، جهان از دو قطبی بودن خارج شد و به یک جهان تک قطبی با محوریت قدرت غرب تبدیل شد.

معاون اول قوه قضاییه افزود: در جهان تک قطبی، مهمترین مانعی که در راه قدرت‌افزایی غرب وجود داشت اسلام و مسلمین بودند البته این اسلام، اسلام عربستانی نبود بلکه اسلام ناب مانعی بزرگ برای موفقیت استکبار شد.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا یکی از مهمترین مسائلی که غرب در دستور کار خود قرار داد مبارزه با اسلام و مسلمین و کنار گذاشتن آنها از صحنه بین‌الملل بود.

وی تصریح کرد: این برنامه یک سیاست راهبردی برای استکبار تلقی می‌شد که اگر اتفاق می‌افتاد دیگر هیچ مانعی بر سر راه ظلم‌ستیزی غرب وجود نداشت.

رئیسی افزود: استکبار برای دستیابی به این هدف چند راه را در پیش گرفت که یکی از مهمترین راهکارهای آنها ایجاد اختلاف بین اقشار و احزاب مختلف اسلامی از جمله شیعه و سنی بود.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: دومین راهکاری که غرب در پیش گرفت ایجاد گروهک‌های تروریستی برای تخریب و کشتار در میان مسلمانان و رهبران اسلامی مسلمانان بود؛ در این راستا گروهک‌های بسیاری ایجاد شد که الان غرب به بسیاری از آنها اعتراف کرده است.

وی اذعان کرد: از دیگر اقدامات غرب تشکیل یک امپراطوری قوی رسانه‌ای و خبری بود که در این زمینه آمریکا و هم‌پیمانان وی که بیشتر از کشورهای اروپایی بودند برای مبارزه با اسلام و فرهنگ اسلامی اقدام به تقویت این امپراطوری کردند.

رئیسی افزود: ایجاد جنگ روانی و جنگ نرم که امروز دشمن به صورت گسترده آن را در دستور کار خود قرار داده، یکی دیگر از راهکارهایی بود که غرب برای مبارزه با اسلام در دستور کار خود قرار داد.
پایان خبر/ن