داخلی     خبر     سیاست
رییس ستاد مرکزی اربعین:
می‌خواهیم باری از روی دوش مردم عراق برداریم
  ‌رییس ستاد مرکزی اربعین گفت: حضور ما در عراق به خاطر این است که ایرانی ها از این فضا بهره بگیرند و باری از روی دوش مردم عراق برداریم و حرکت ما در عراق باید در جهت تقویت افتخار تاریخی و ایمانی‌ مردم عراق باشد؛ زیرا مردم عراق عاشقانه برای زائران کار می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
کد مطلب : 71320
می‌خواهیم باری از روی دوش مردم عراق برداریم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در جلسه ستاد اربعین استان کرمان با بیان این‌که«ساختاری مانند ستاد اربعین(از حیث گستردگی، ترکیب سازمانی، مخاطبان و ...) از ابتدای انقلاب تاکنون در ایران نداشته‌ایم» ادامه داد: در سال گذشته ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار ویزای اربعین در کشور صادر کردیم، سال ۹۴ بعد از پایان مراسم که ارزیابی کردیم، ۱۵۰ اشکال احصاء شد و در برنامه ریزی ۹۵ رفع اشکال در دستور کار قرار گرفت و تقریبا به ۵۰ درصد کاهش یافت

وی تصریح کرد: تلاش دست اندرکاران ستاد این است که زیرساخت ها فراهم، در رفت و آمد تسهیل شود و تا جایی که امکان دارد، هزینه ها کاهش یابد. مسئله اصلی ما بحث فرهنگی است و میوه‌ای که باید در زیارت اربعین چیده شود.

معاون وزیر کشور با بیان این‌که «امسال حساسیت و توجه ویژه ای با توجه به اتفاقات رخ داده داریم»، گفت: دشمنان برای هدف قرار دادن اربعین کار را آغاز کرده اند و مطرح کردن بحث زائران عراقی در ایران از اشتباهات راهبردی بود که اخیرا اتفاق افتاد.اگر اشتباه و انحرافی است باید در جای خودش جلوی آن گرفته شود و طرح این موضوع اشتباه است و نگران این هستیم که اگر چهار زائر ایرانی در عراق مرتکب اشتباهی شوند، موجی علیه کشور ما راه بیفتد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌آید فتنه‌هایی در این مسیر در حال اتفاق افتادن است و امسال باید همه ما حواس‌مان را جمع کنیم تا آتو دست کسی ندهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: مردم عراق در طول تاریخ به میزبانی زائران اربعین افتخار کرده اند و نباید این افتخار از آنها گرفته شود.

‌رییس ستاد مرکزی اربعین با بیان این‌که «ما نیز خواهان لغو روادید بین دو کشور بوده و هستیم اما طرف مقابل قبول نمی‌کند»، اظهار کرد: برای اربعین امسال سعی کردیم هزینه دریافتی درباره بیمه زائران را کاهش بدهیم و برنامه‌ریزی شده که برای ثبت نام زائران همه اطلاعات وارد سامانه سماح شود.

وی تصریح کرد: توافق شده کسانی که برای دریافت گذرنامه مراجعه می کنند، همان جا ویزا نیز صادر شود تا دوباره کاری صورت نگیرد.