داخلی     خبر     انديشه
آیت الله العظمی مظاهری در جشن عمامه گذاری طلاب:
رعایت ادب حضور در محضر امام زمان(عج) از اوجب واجبات است/ حوزویان با رفتار و گفتار مروج اسلام باشند
  حضرت آیت الله مظاهری خطاب به طلابی که معمم شدند، گفتند: ما از قرآن به تکرار متوجه می شویم که در خلوت، در جمع، بر روی منبر، در حجره، تبلیغ و چه برای غیر تبلیغ در محضر مقدس امام زمان(عج)، هستیم و باید ادب حضور مراعات شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : 70790
رعایت ادب حضور در محضر امام زمان(عج) از اوجب واجبات است/ حوزویان با رفتار و گفتار مروج اسلام باشند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه» ازاصفهان، آیت الله العظمی حسین مظاهری، شب عید غدیر در جشن عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اصفهان اظهار کردند: عید غدیر بالاتر از همه اعیاد است و عیدالله الاکبر است، لذا این مراسم از این نظر فوق العاده تقدس دارد و از طرف دیگر تقدسی به دلیل عمامه گذاری سربازان امام زمان(عج) داراست.

معظم له افزودند: سربازان امام زمان(عج)، می خواهند از طرف حضرت درجه و مقام بگیرند و سرباز درجه دار امام عصر(عج) شوند؛ طلاب باید بدانند بعد از عمامه گذاری وظیفه سنگین تری پیدا می کنند و مروج اسلام عزیز زیر نظر امام زمان(عج) خواهند بود.

این مرجع تقلید عنوان کردند: یکی از وظایف سنگینی که برای ما طلبه ها هست و بزرگان گذشته به این وظیفه خیلی اهمیت می دادند، این است که ما از طرف امام زمان(عج) یک وظیفه داشته و باید به آن عمل کنیم و آن ترویج دین اسلام هم از نظر رفتار و گفتار است و اینکه وجود ما در هر حالت ترویج دهنده اسلام باشد.

ایشان خاطرنشان کردند: نقل شده است مرحوم نایینی وقتی برای اولین بار منبر رفتند، گریه کردند و فرمودند «این جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است» و این اهمیت و توجهی است که طلاب معمم باید داشته باشند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه شناخت وظیفه و عمل به آن به نحوی که امام زمان(عج) از ما راضی باشند، بسیار مهم است، گفتند: بزرگان دینی هفته ها برای کسب معرفت لازم بابت حضور روی منبر و ترویج دین ریاضت می کشیدند و حتی نقل است که امام راحل برای رفتن به منبر همیشه یک تلاطم درونی داشتند.

معظم له خطاب به طلابی که معمم شدند، اظهار کردند: ما از قرآن به تکرار متوجه می شویم که در خلوت، در جمع، بر روی منبر، در حجره، تبلیغ و چه برای غیر تبلیغ در محضر مقدس امام زمان(عج)، هستیم و باید ادب حضور مراعات شود.

حضرت آیت الله مظاهری خاطرنشان کردند: امام راحل بارها می فرمودند عالم محضر خداوند است و ما در محضر خداهستیم و ادب حضور باید حفظ شود، بنابراین طلبه بداند که باید ادب حضور را رعایت کند و این از اوجب واجبات است.