داخلی     خبر     بین الملل
تجمع علمای مسلمان لبنان:
فلسطین باید مسئله اصلی امت باقی بماند/ اسرائیل و آمریکا در جنوب سوریه شکست خورده اند
  تجمع علمای مسلمان لبنان در نشست هفتگی خود اوضاع سیاسی لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داد و گفت: ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار می ورزد که جهان را به پرتگاه جنگ جهانی بکشاند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب : 68900
فلسطین باید مسئله اصلی امت باقی بماند/ اسرائیل و آمریکا در جنوب سوریه شکست خورده اند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، تجمع علمای مسلمان لبنان در نشست هفتگی خود اوضاع سیاسی لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داد و گفت: ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار می ورزد که جهان را به پرتگاه جنگ جهانی بکشاند و این کار را از طریق تحریم و تهدید کشور های دشمن و دوست خود مثل ایران و آلمان انجام می دهد.

این تجمع با اشاره به اینکه هدف آمریکا از این اقدامات، توجیه "قرارداد قرن" است، گفت: "قرارداد قرن" به دنبال حذف مسئله فلسطین، تمرکز اشغالگران صهیونیستی بر فلسطین و اعطای کامل قدس به رژیم اسرائیل است و اینکه "ابو دیس" پایتخت دولت کوچک فلسطینی است که خلع سلاح شده و هیچ حاکمیت و حق تصمیم گیری سیاسی ندارد.

مسئله فلسطین باید مسئله اصلی و اساسی امت باقی بماند

علمای لبنان با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین، مسئله اصلی و اساسی است و باید مسئله اصلی امت باقی بماند و تمامی تلاش ها برای آزادی فلسطین و بیرون راندن صهیونیست ها متحد و یکسو شود، اعلام کردند: ما راهپیمایی بازگشت را تایید می کنیم و از نهاد های بین المللی می خواهیم که این کشتار وحشیانه بشر را متوقف سازند و سکوت در برابر آن خیانت به وطن و اسلام است.

صهیونیست ها و آمریکایی ها در جنوب سوریه شکست خوردند

تجمع علمای مسلمان دستاورد های بزرگ ارتش سوریه در جنوب این کشور و رسیدن آن به نقاط هم مرز اردن را ستود و گفت: تلاش رژیم صهیونیستی برای تعیین شرط در خصوص ماهیت نیرو هایی که در جنوب سوریه حضور خواهند یافت دلیلی است بر شکست پروژه صهیونیستی آمریکایی در سوریه و ترس رژیم از تأسیس مقاومتی که جولان را آزاد کند.

تجمع علما افزود: ما تاکید می کنیم که رژیم صهیونیستی حق وجود و موجودیت ندارد، چه برسد به اینکه تعیین کند چه کسی در اراضی سوریه حضور یابد.