داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
آیت الله علوی گرگانی مطرح کرد؛
با تبادل فکر خیلی از مجهولات حل خواهد شد
  حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به ضرورت تبادل فکر بین ادیان الهی، تأکید کرد: دادوستدِ علمی خیلی مبهمات و مجهولات را حل می‌کند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : 66100
با تبادل فکر خیلی از مجهولات حل خواهد شد
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت(مؤسسه آینده روشن) پیش از ظهر روز گذشته مسئول و اعضای هیأت علمی مؤسسه آینده روشن با حضور در دفتر حضرت آیت‌الله علوی گرگانی با این مرجع عالیقدر دیدار کردند.

آیت الله علوی گرگانی در این دیدار به موضوع امسالِ همایش بین‌المللی دکترین مهدویت یعنی «عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» اشاره و خاطرنشان کرد: مهدویت یک بحث بسیار مهمی است. شما همت بزرگی کردید تا بتوانیم بحث مهدویت در ادیان الهی را بررسی و در این‌باره با بزرگان ادیان گفت‌وگو کنیم.

وی افزود: این کار خوبی است که شما انجام می‌دهید و سراغ بزرگان ادیان الهی می‌روید. این ما هستیم که باید آن‌ها را دریابیم.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به آیه ۴۴ سوره مؤمنین که خداوند فرمود: «ثُمَّ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا تَتْرَى؛ ما مدام فرستادگان خود را فرستادیم»، خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد روحانیت وظیفه دارد مسائل مربوط به وجود مبارک حضرت بقیه الله را روشن و تبیین کند و با بزرگان ادیان به گفت‌وگو بنشیند.

وی با اشاره به ضرورت تبادل فکر، ابراز داشت: در فرمایشات حضرت امیر(ع) است که علکیم بالتبادل و التوازن حضرت می‌فرمایند داد و ستد داشته باشید؛ این دادوستدِ علمی خیلی مبهمات و مجهولات را حل می‌کند.

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی درباره توسل و توجه به ائمه اطهار(ع) برای گشایش مشکلات علمی، ابراز داشت: باب رحمت و باب علم به روی شما باز است؛ چون ما وابسته به خانواده رسالت هستیم و از آن ناحیه استفاده می‌کنیم. آن‌ها دریای معرفت هستند و هرچه بخواهید در این خانه هست. همان‌طور که قرآن فرمود به حقیقت آن‌ها شجره طیبه‌اند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضای هیأت علمی مؤسسه آینده روشن در عرصه مهدویت، ابراز امیدواری کرد که پرچم ولایت در سراسر دنیا به اهتزاز درآید.

گفتنی است، سیزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، با «عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» اردیبهشت سال ۹۶ در قم برگزار خواهد شد.