داخلی     خبر     سیاست
معاون اول قوه قضائيه:
عدالت به فرهنگ عمومي جامعه تبديل شود
  حجت‌الاسلام سيد ابراهيم رئيسي با اشاره به اينكه عدالت بايد به فرهنگ عمومي جامعه تبديل شود، گفت: اميرالمؤمنين (ع) از عمال خود هم مطالبه عدالت مي‌كرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب : 43737
عدالت به فرهنگ عمومي جامعه تبديل شود
به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام سيد ابراهيم رئيسي در مزار آقاسيدعلي نهبندان اظهار داشت: تكليف اجراى عدالت بر دوش ماست و بايد به درستي آن را دنبال كنيم. 

وي با بيان اينكه اميرالمؤمنين(ع) اهل بصيرت دادن است، گفت: امروزه كه دشمنان اسلام با ابزارهاي دين وارد مي‌شوند نام قرآن و اسلام را مي‌آورند در حالي كه به آنها اعتقادي ندارند. 

معاون اول قوه قضائيه گفت: ميلاد با سعادت مولاي متقيان نه فقط به عنوان امام اول شيعيان و كسي كه اسلام با رشادت‌ها و برق شمشير او قوام يافت، بلكه در جايگاه انديشمندي كه تاريخ لب به ستايش او گشوده همه ساله نيازمند توجه در عمق نگاه اين ابرمرد است. 

رئيسي با بيان اينكه سيزدهم رجب روز تولد بزرگترين ترجمان عدالت، اخلاق و انسانيت است، تصريح كرد: امام علي (ع) كه دوران طلايي حكومت خود را سرشار از درس‌ها و حكمت‌هايي است كه اگر خلافت خود او نبود شايد عملي شدن آن هيچگاه در باور انسان نمي‌گنجيد. 

نماينده مردم استان خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامي بعد از ۳۲ سال يك الگوي عيني از حكومت مبتني بر روش‌هاي ديني ارائه كرده است. 

رئيسي ادامه داد: حكومتي كارآمد است كه بتواند در عين اداره امور دنيوي مردم سمت و سوي زندگي مردم را در جهات گوناگون به سمت معنويت هدايت كند. 

وي به شخصيت منحصر به فرد امام علي اشاره كرد و گفت: شخصيت اميرالمؤمنين (ع) از لحظه ولادت تا هنگام شهادت در همه اين ادوار يك شخصيت استثنائى است. 

معاون اول قوه قضائيه با تاكيد بر اينكه اميرالمؤمنين فقط متعلق به شيعه نيست، اظهار داشت: همه افراد اهل اسلام و تمام كسانى كه دل در گروى محبت اسلام دارند على‌بن‌ابى‌طالب (ع) را در قله عظمت علمى و معنوى و اخلاقى و انسانى و الهى مشاهده مي‌كنند. 

رئيسي گفت: زندگى اميرالمؤمنين (ع) سر تا پا درس است و آن چيزى كه در ميان رفتارهاى اميرالمؤمنين كه شامل همه خصلت‌هاى نيك يك انسان و يك زمامدار است بايد براي مردم الگو شود. 

نماينده مردم خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري به وجود ۴۵۰ كيلومتر مرز مشترك خراسان جنوبي با كشور افغانستان اشاره كرد و گفت: اين در حالي است كه طبق آمارهاي موجود اين استان از بالاترين درصد امنيت در كشور برخوردار است. 

وي دليل اصلي كسب اين رتبه در امنيت را در گام نخست فرهنگ و دين‌مداري مردم اين استان دانست و افزود: در اين ارتباط تلاش نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي، نيروي انتظامي، مرزباني، شوراي تأمين و ساير دستگاه‌هاي ذيربط در خراسان جنوبي قابل تقدير است. 

رئيسي گفت: پايبندي كامل به شريعت و اخلاق و پيروي صادقانه از سنت رسول خدا (ص) است. 

وي مردم منطقه نهبندان و حاشيه مرز استان خراسان جنوبي را مرزباناني هوشيار، متدين، در صحنه و نفوذ ناپذير هم از نظر مرزهاي انديشه‌اي و فكري و هم از مرزهاي جغرافيايي دانست و گفت: اين افتخار به بركت آموختن از مكتب اميرالمومنين علي (ع) است. 

رئيسي وجود مردم متدين را مهم‌ترين مؤلفه قدرت در ايران دانست و بيان كرد: هر چه بيشتر تلاش كنيم اعتماد مردم به نظام و كارآمدي آن و حضور در صحنه افزايش مي‌يابد. 

نماينده مردم خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري به نقش اعتكاف در مقابله با تهاجم فرهنگ بيگانه اشاره كرد و گفت: در فرهنگ اسلامي روي آوردن به اعتكاف علاوه بر بهره‌برداري از فيض معنوي آن جهادي مقدس است چرا كه اين مراسم عبادي و معنوي نقش بسيار مهمي در رويارويي با نفوذ فرهنگ بيگانه ايفا مي‌كند. 

وي افزود: در دوران ما تهاجم دشمن ابعادي گسترده يافته ولي اين حركت استعماري، دست كم ريشه‌اي چند صد ساله دارد و همين پديده‌هاي سنتي هم چون اعتكاف مردم ما را در طول سال‌هاي متمادي در برابر نفوذ فرهنگ بيگانه مصونيت بخشيده است. 

رئيسي بر حفظ بيش از پيش اين سنت ديرينه محمدي از سوي مبلغان ديني آنگونه كه شايسته است، جايگاه خود را در جامعه اسلامي حفظ كند تاكيد كرد. 

انتهاي پيام/ن/47