داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
انتقاد حضرت آیت الله علوی گرگانی از سخنان نسنجیده پیرامون فلسفه غیبت امام زمان (عج )
  حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: متأسفانه بعضی افراد که اطلاعات چندانی درمورد فلسفه غیبت ندارد، سخنانی را برروی منبر ارائه می کنند که موجب شرمندگی اهل علم می شود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : 67137
انتقاد حضرت آیت الله علوی گرگانی از سخنان نسنجیده پیرامون فلسفه غیبت امام زمان (عج )
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آینده روشن، حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس مؤسسه آینده روشن با بیان اینکه مسئله غیبت امام عصر(عج)از مسائل مهم در دین است، اظهار داشتند: غیبت آن حضرت فلسفه زیادی دارد و همین بیان‌نشدن همه فلسفه و حکمت غیبت باعث مشکلاتی در جامعه شد و شاید یکی از دلایل عدم پاسخ‌‎گویی این باشد که همه کس نمی‌توانند دلایل غیبت را درک و هضم کند.

ایشان با بیان اینکه غیبت حضرت ولی عصر(عج) براساس دستورات حضرت حق است و او است که تصمیم‌گیرنده اصلی است و حکمت‌ها را بهتر می‌فهمد و درک می‌کند، ابراز داشتند: متأسفانه بعضی افراد که اطلاعات چندانی در مورد فلسفه غیبت ندارد، سخنانی را بر روی منبر ارائه می‌کنند که موجب شرمندگی اهل علم می‌شود.

معظم له با بیان اینکه بر روی منبر بیایم این حرف را بیان کنیم که اگر می‌خواهیم آن حضرت ظهور کند یکی از راه‌های افزایش فساد است و لازم است جامعه در این مسیر حرکت کند، افزود: نباید این سخنان کوته‌فکرانه را برای مردم ارائه داد، اساسا چنین سخنی خلاف دین است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی اظهار داشتند: جامعه نباید برای آمدن حضرت ولی عصر(عج) فساد را افزایش دهد؛ بلکه لازم است زمینه ظهور را آماده کند که یکی از آن زمینه‌ها آماده‌کردن جامعه برای ظهور است؛ آیا تا به حال برای این مسئله قدمی برداشته‌ایم.

ایشان افزودند: اگر افراد جامعه آمادگی استقبال از حضرت را نداشته باشد، چگونه می‌خواهند در رکاب حضرت حجت(ع) باشند؛ خود همین آمادگی فکری، بدنی و مالی می‌تواند به حضرت در مقابله با دشمنان کمک و یاری کند.