داخلی     گفتگو     انديشه
امام جماعت مسجد سهله:
مهرورزانه بودن مهدویت را به جهانیان اثبات کنیم
  امام جماعت مسجد سهله با تاکید بر اینکه بهترین راه تبلیغ مهدویت، عدالت جویی است، خاطر نشان کرد: برای تبیین فرهنگ مهدویت باید مهرورزانه بودن مهدویت را به جهانیان اثبات کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۵ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : 11877
مهرورزانه بودن مهدویت را به جهانیان اثبات کنیم
آیت الله محمد حسین حکیم امام جماعت مسجد سهله در گفتگو با خبرنگار اعزامی آینده روشن به عراق، با ابراز خرسندی از اقدامهای در خور توجه پژوهشکده مهدویت قم گفت: برای تبیین فرهنگ مهدویت به صورت گسترده باید به اعتقادات کلی ادیان نسبت به ظهور توجه ویژه داشت و مهرورزانه بودن مهدویت را به جهانیان اثبات کرد.

وی با اشاره به دشمنی های تاریخی کینه توزان مهدویت و تأکید بر لزوم خنثی کردن فتنه ها گفت: بهترین راه تبلیغ مهدویت، عدالت جویی و حرکت در راستای عدالت مهرورزانه مهدوی است و باید توجه داشت دشمنان اسلام قصد دارند مهدویت را خود خواهانه جلوه دهند.

وی گفت: تبیین و توجیه فرهنگ مهدویت باید به صورت کارشناسانه، بر پایه تحلیل های عمیق از منابع علمی و ارزشمند اسلامی صورت گیرد تا از آفت هجمه ها ایمن باشد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اشتغال فعالان عرصه رسانه و مهدویت به کارهای اساسی و دوری از حاشیه ها گفت: اعتقاد به خالی نبودن زمین از حجت خداوند، علاوه بر اعتقادی دینی، حکمی عقلی می باشد و باور به منجی اعتقادی کلی است که همه مردم جهان آن را باور دارند.

امام جماعت مسجد سهله در پاسخ به این سوال که منتظر واقعی چه کسی است گفت: منتظر واقعی زمینه ساز ظهور است، یعنی خود اهل تقوی است، اگر اینگونه نباشد، هم مانع ظهور است و هم به مکتب ظلم کرده، مصلح اعظم یاد می خواهد، اگر یار همراه با او نباشد تفاوتی بین مکتب او با دیگر اعتقادات وجود نخواهد داشت.

وی افزود: صبر در انتظار و تشنگی برای دریافت حکمتهای عصر غیبت از دیگر خصوصیات منتظر واقعی است زیرا غیبت حضرت ولی عصر (عج) دارای حکمتهای فراوانی است که بسیاری از آنها از نظرها پنهان است.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه تلاشگران این عرصه، به این نکته اشاره کرد که یکی از حکمت های عصر غیبت حفظ دین و خود سازی است و این زمانی در جامعه منتظر به طور گسترده ایجاد خواهده شد که توانسته باشیم فرهنگ انتظار مهدوی را به درستی تبیین کنیم.