داخلی     خبر     انديشه
از القاب مهدوی تا آرمان شهر صاحب الزمانی
  بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کتاب های «القاب مهدوی» و «آرمان شهر صاحب الزمان، پایانی بر جامعه آخرالزمان» را روانه بازار نشر کرد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : 73257
از القاب مهدوی تا آرمان شهر صاحب الزمانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با کتاب هایی جدید پاییزی گرم را برای منتظران و مهدی باوران رقم می زند.

بنابر این گزارش، در این راستا كتاب «القاب مهدوی» بررسی و تحلیل القاب مهدوی در دیوان «الدرر المكنونه» اثر انسیه ترسلی به همت انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف منتشر شد.

بنابر این گزارش، مهدویت از مسائل مهم در گذشته و عصر حاضر است؛ زیرا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف همان موعود ادیان الهی و غیرالهی است و اهمیت این مسأله، دشمنان اسلام را بر آن داشته تا به مبارزه علیه عقاید مهدوی بپردازند

كتاب «القاب مهدوی» با روش تحلیلی در پی پاسخ به این سوال است كه آیا القاب مهدوی ذكر شده در دیوان الدرر المكنونه با روایات و ادعیه و زیارات منطبق است؟

در زمینه القاب مهدوی پژوهش هایی از سوی علما و محدثین و پژوهشگران عرصه مهدوی صورت گرفته است. ولی تمایز این نوشتار با دیگر آثار را می توان چنین بیان كرد كه در این اثر ابتدا هر یك از القاب امام زمان(عج) براساس حروف الفبا از نظر ساختار صرفی و معنای لغوی مورد بررسی قرار گرفته، سپس به تطبیق آن با متون اسلامی كه شامل روایات و ادعیه و زیارات است، پرداخته می شود.

این كتاب از دو فصل تشكیل شده است و حدود ۳۰۰ صفحه دارد.

همچنین، كتاب «آرمان شهر صاحب الزمان، پایانی بر جامعه آخرالزمان» اثر حسین مجدی به همت انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف چاپ و منتشر شده است.

بنابر این گزارش، در این كتاب به مقایسه جامعه آخرالزمانی با صاحب زمانی در سه بعد؛ سیاسی-اجتماعی، فرهنگی- اعتقادی و اقتصادی پرداخته و تلاش شده است به جامعه صاحب الزمانی نه تنها به عنوان آرمانی دوردست، بلكه به عنوان الگوی واقعی برای سامان بخشیدن به وضع موجود نگاه كرده و با اشاره به برخی از شاخص ها، توجه به آن ها را در تمام ابعاد نظام اسلامی در جامعه آخرالزمانی ضروری دانسته است؛ زیرا فقط در سایه آن انسان ها به رشد و كمال می رسند.

این كتاب با روش كتابخانه ای و استفاده از منابع دست اولِ روایی در فصل اول مفاهیم و كلیات و در فصل دوم به بیان ویژگی های فرهنگی-اعتقادی، سیاسی- اجتماعی و اقتصادی، آخرالزمان پرداخته است. در فصل سوم ویژگی های جامعه مهدوی را مورد بررسی قرار داده و در فصل چهارم به بررسی وجوه الگو گیری و زمینه سازی جامعه منتظر پرداخته است.

گفتنی است، این كتاب حدود ۲۱۶ صفحه دارد.

علاقه مندان جهت خرید این كتاب ها می توانند به شهر مقدس قم خیابان شهدا، كوچه آمار، بن بست علیان پلاك۲۶ مراجعه كنند.