داخلی     خبر     انديشه
آيت ‌الله معرفت:
دشمنان از شكوفايي و پيشرفت شيعه هراسناك‌اند
  آيت‌الله معرفت در مراسم عمامه‌گذاري جمعي از طلاب حوزه علميه قم واقعه غدير را از اساسي‌ترين مسايل اسلامي دانست و بر مطالعه عميق پيرامون اين رويداد تاريخي تأكيد نمود.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : 11796
دشمنان از شكوفايي و پيشرفت شيعه هراسناك‌اند
به گزارش خبرگزاری آینده روشن به نقل از مرکز خبر حوزه علمیه،  آيت ‌الله معرفت با بهره‌گيري از روايات، شناخت ولايت را زير بناي شناخت الوهيت و وحدانيت خداوند دانست و گفت: اگر خدا و رسول را از طريق غير ائمه اطهار(ع) بشناسيم راه به جايي نخواهيم برد.

آيت‌الله معرفت، با اشاره به فرازهايي از تاريخ اسلام بعد از رحلت رسول اكرم(ص) و پيامدهاي سياسي، اجتماعي و نظامي آن گفت: كساني كه پيامبر را نشناخته‌اند و درك درستي از تعاليم و رسالت ديني ندارند چگونه مي‌توانند مبين اسلام و معارف ديني براي ديگران باشند.

اين استاد حوزه علميه قم افزود: در منابع اهل سنت بر ولايت و مقام شامخ اميرالمومنين(ع) تأكيد شده است، ولي آنچه مسلم است امامت و خلافت جزء لاينفك ولايت است.

وي در بخشي از سخنان خود با اشاره به اعلاميه 38 تن از علماي وهابي در مباح دانستن خون شيعيان بيان داشت: اين عكس العمل نشانه عظمت، شكوفايي و پيشرفت تفكر شيعي در جهان است، همانگونه كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، استكبار جهاني از شكوفايي اسلام ترسيد و دشمني با آن را آغاز كرد.

آيت‌الله معرفت، با اشاره به جايگاه ولايت و نقش آن در جامعه گفت: اگر نظام اسلامي، تصميمي بگيرد كه به مصلحت عامه مسلمانان باشد، افراد حق ندارند براي رسيدن به مصالح شخصي خود مقاومت كنند، بلكه بايد در برابر آن تسليم باشند.

وي هدايت جامعه به سوي سعادت و كمال را رسالت اساسي حوزه‌هاي علميه دانست و افزود: بزرگترين خدمت انبياء الهي هدايت بشريت بوده و فضلا و طلاب نيز كه در اين مسير گام برمي‌دارند، بايد در رسيدن به هدف خود در برابر ناملايمات صبر و مقاومت داشته باشند.