داخلی     خبر     انديشه
افزایش ورود زائران خارجی از مرز بازرگان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین
  نماینده مردم ماکو، شوط و پلدشت در مجلس گفت: ورود زائران خارجی از مرز بازرگان به کشور برای شرکت در پیاده‌روی اربعین افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب : 67326
افزایش ورود زائران خارجی از مرز بازرگان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن عین‌الله شریف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه گفت: در حال حاضر روند ورود زائران خارجی از مرز بازرگان برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی عادی است و در این راستا مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برآوردها بیانگر این است که امسال نسبت به سنوات قبل با افزایش ورود زائر از مرز بازرگان برای رهسپار شدن به مراسم میلیونی زیارت اباعبدالله‌الحسین (ع) مواجه باشیم، افزود: این امر ناشی از موج اعتقادات و باورهای دینی برادران و خواهران اهل تشیع و تسنن در ترکیه است.

نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس اضافه کرد: خوشبختانه در سایه وحدت اسلامی برادران و خواهران اهل تسنن هم عاشق اهل بیت(ع) هستند و این روند رو به رشد است که این امر برای اسلام و مسلمین مایه افتخار است.

وی با بیان اینکه حرکت میلیونی مسلمانان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی و زیارت ثارالله(ع) نشان‌دهنده همسویی و همدلی مسلمین است، تصریح کرد: امید است در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج) و عشق محبتی که تمام مسلمان اعم از شیعه و سنی به خاندان اهل بیت(ع) خصوصا ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان دارند، این همدلی‌ها و همسویی‌ها تدوام پیدا کند.