نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

ورود بهار و مهدویت به بازار نشر

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۴

مرجع : خبرگزاری شبستان

کتاب بهار و مهدویت از سری منشورات مجله مهدوی امان روانه بازار نشر شد.

به نقل از پرتال جامع مهدویت، کتاب «بهار و مهدویت»، از سری منشورات مجله مهدوی امان، توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد. این کتاب شامل سلسله مقالات چاپ شده در مجلات امان با موضوع بهار و مهدویت است.

در مقدمه این کتاب می خوانیم: مهدویت، از یک نگاه تنها به مجموعه محدودی از معارف مربوط به امام زمان(عج) گفته می شود که غالبا نیز در نزد مردم، تحت تاثیر جریان ظهور و علائم و نشانه های آن است اما با بررسی دقیق تر و جامع تر مجموعه گزاره هایی که در متون اسلامی درباره آن وجود دارد، می توان نگاه وسیع تری را به مقوله مهدویت لحاظ کرد. از این منظر مهدویت، مجموعه معارف حول محور امام مهدی(عج) است که با خود فرهنگ خاصی را نیز به همراه دارد.

در نگاه دوم، همه موضوعات اسلامی و مسائل فردی و اجتماعی به حوزه مهدویت وارد می شوند، با این فرق که همه آنها تحت نظام خاصی که محور آن حضرت مهدی(عج) است، ساماندهی و اولویت بندی شده و به همین جهت هم از نظر جایگاه و هم از نظر معرفی، بازتعریف خواهند شد.

مضاف بر آنکه هر یک از آنها از کارکردهای ویژه ای بهره مند می شوند که در غیر نظام مهدوی چنین کارکردی یا مترتب نمی شود و یا اندک خواهد بود. ما معتقدیم که نگاه کامل به مهدویت همین نگاه دوم است، چرا که در تفکر قرآنی شیعه، امامت کامل کننده دین و تمام کننده نعمت دین است.

بر همین اساس نشریه امان اقدام به انتشار فرهنگ و معارف مهدوی در بین دوستداران و منتظران امام زمان(عج) در سطح کشور کرده است. پس از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این نشریه و درج موضوعات متنوع در آن و از طرفی از آنجا که تمایل خوانندگان و محققان معارف مهدوی درباره موضوعات خاص زیاد شده، دفتر نشریه اقدام به تدوین مجموعه ای از موضوعات مهدوی و پر طرفدار نشریه کرده است.

گفتنی است، کتاب «بهار و مهدویت» یکی دیگر از این مجموعه مقالات است که از سوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود)عج) منتشر شده است.