داخلی     خبر     سیاست
استاندار:
کرمانشاه پایلوت مقابله با آسیب‌های اجتماعی شود
  استاندار کرمانشاه خواستار انتخاب استان کرمانشاه به عنوان پایلوت مقابله با آسیب های اجتماعی شد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب : 70151
کرمانشاه پایلوت مقابله با آسیب‌های اجتماعی شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان که با حضور رییس سازمان امور اجتماعی کشور در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به غفلت صورت گرفته در کشور در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: باید تمام مسئولین تلاش کرده و برای ارتقا شاخص های اجتماعی و رفع آسیب های اجتماعی اقدام کنند.

وی تغییرات ساختاری در مدیریت اجتماعی کشور را نشانه خوبی در بحث توجه به آسیب های اجتماعی دانست و عنوان کرد: همین که معاونت امور اجتماعی وزارت کشور به سازمان ارتقا پیدا کرده نشان از عزم جدی دولت برای مقابله با آسیب های اجتماعی دارد.

بازوند یکی از راهکارهای موثر در بحث مقابله با آسیب های اجتماعی را بحث نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: یکی از لوازم ایجاد نشاط اجتماعی بویژه برای جوانان بحث توجه به ورزش است که متاسفانه اعتبارات دولت در این زمینه کافی نیست.

وی با اشاره به ورود بخش خصوصی به عرصه ورزش، افزود: متاسفانه عدالتی که باید در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه ورزش کشور وجود ندارد و درحالیکه در برخی استان ها بصورت میلیاردی سرمایه گذاری می شود، در کرمانشاه سرمایه گذاری اندکی در این حوزه انجام می شود که از متولیان امر ورزش کشور می خواهیم زمینه را برای تعادل سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کنند.

وی افزود: خود ما هم در استان به جد دنبال این قضیه هستیم و تلاش داریم بخش خصوصی را درگیر بحث ورزش در استان کنیم.

استاندار کرمانشاه به بحث پرداخت تسهیلات ازدواج در استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۳۶۰ میلیارد تومان به ۳۵ هزار نفر از زوجین استان پرداخت شد و در چهار ماهه امسال نیز ۱۱۶ میلیارد تومان به این امر اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: خوشبختانه بانک های ما در این زمینه به روز هستند و زوجین ۲۵ روز تا نهایتا یک ماه در نوبت دریافت این تسهیلات می مانند.

بازوند با بیان اینکه مسئولین هر استان بیش از دیگران به مشکلات و آسیب های آن استان واقفند، گفت: خود مسئولین هر استان می دانند که چطور می شود با آسیب های آن استان مقابله کرد و می توانند این کار را انجام دهند، مشروط به اینکه حوزه اختیارات آنها افزایش یابد و مسئولین کشوری برخی اختیارات را به استان ها واگذار کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر عمده اختیارات در تهران متمرکز است و باید برای از بین بردن آسیب های اجتماعی بخشی از این اختیارات واگذار شود، وگرنه این زخم بر پیکره استانها روز به روز افزایش پیدا می کند.

استاندار کرمانشاه افزود: از طرفی مجلس هم باید در جهت رفع این معضلات و مشکلات وارد کار شود و اگر می دانند این معضلات خطرناک است باید برای رفع آنها اعتبار بگذارند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی مختلف در استان، از رییس سازمان امور اجتماعی کشور خواست تا استان را به عنوان پایلوت مقابله با آسیب های اجتماعی انتخاب کند.