داخلی     خبر     بین الملل
واکنش وزیر داگستری ترکیه به تحریم شدنش از سوی آمریکا
  وزیر داگستری ترکیه به اعمال تحریم از سوی آمریکا علیه وی واکنش نشان داد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : 69748
واکنش وزیر داگستری ترکیه به تحریم شدنش از سوی آمریکا
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایسنا، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در واکنش به اعمال تحریم علیه وی از سوی آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: من هیچ رویایی جز زندگی کردن و مردن در ترکیه ندارم.

در حالی که تحریم آمریکا علیه ترکیه شامل مسدود شدن دارایی‌های این مقام ترک می‌شود، گل در ادامه نوشت: خارج از ترکیه، چه در آمریکا و چه در هیچ کشور دیگری دارایی یا ثروتی ندارم.

عبدالحمید گل یکی از دو مقام ترکیه است که دولت آمریکا به تازگی علیه آنها تحریم اعمال کرد. دولت آمریکا روز چهارشنبه وزیر کشور و وزیر دادگستری ترکیه را تحریم کرد. این اقدام دولت آمریکا در پی رد درخواست واشنگتن از سوی ترکیه درخصوص آزاد کردن اندرو برانسون، کشیش آمریکایی زندانی شده در این کشور صورت گرفت. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: سلیمان سویلو، وزیر کشور و عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از این رو تحریم شده‌اند که در جریان دستگیری و حبس این کشیش آمریکایی نقش مهمی داشته‌اند.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به این اقدام اعلام کرد: این حرکت آمریکا بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و آنکارا نسبت به تحریم‌های وضع شده از سوی واشنگتن علیه وزرای ترکیه‌ای واکنش لازم را خواهد داشت.

وزارت امور خارجه ترکیه بیانیه‌ای رسمی در واکنش به وضع تحریم‌های جدید علیه این کشور از سوی آمریکا منتشر و اعلام کرد که در مقابل این اقدام واشنگتن مقابله به مثل خواهد کرد.