نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

استقبال چشمگیر از نخستین اعتکاف رمضانی جمکران/حضور پرشور هموطنان مقیم خارج

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۸

مرجع : خبرگزاری شبستان

صدوقی با اشاره به برگزاری اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران برای نخستین بار، گفت: ۵۰۰ معتکف از ایران و نیز دیگر کشورها از ۲۰ ماه مبارک در این آیین حضور یافته اند و تا شب عید فطر در مسجد حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن ابراهیم صدوقی، معاون فرهنگی این مسجد با اشاره به اینکه اعتکاف رمضانیه برای نخستین بار در میعادگاه منتظران در حال برگزاری است، اظهار کرد: بر اساس سنت نبوی و تاکید مقام معظم رهبری، مسجد مقدس جمکران، امسال اقدام به برگزاری اعتکاف رمضانیه کرده است.

وی افزود: مراسم اعتکاف رمضانی از روز ۲۰ رمضان در مسجد مقدس جمکران و با حضور افرادی که تا روز ۹ خردادماه در این برنامه ثبت نام کرده بودند، آغاز شده و تا شب عید فطر نیز ادامه می یابد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در این برنامه ۵۰۰ نفر شامل ۲۵۰ برادر و ۲۵۰ خواهر روزه دار و معتکف حضور دارند؛ از نکات جالب این حضور می توان به حضور گسترده مردم از شهرستان‎های مختلف کشور که بیشترین جمعیت حاضر در این برنامه را تشکیل می دهند، اشاره کرد.

وی با اشاره به حضور هموطنان خارج از کشور به ویژه اروپای شمالی در این آیین گفت: امسال این برنامه با شور و حال خاصی در حال برگزاری است و برنامه های مختلفی از جمله حلقات معرفت و دعاخوانی و قرائت روزانه قرآن و سخنرانی با حضور معتکفین اجرا می شود.

صدوقی اظهارکرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر برگزاری اعتکاف رمضانی و محوریت صحیفه خوانی و مفاهیم صحیفه سجادیه، در این برنامه سعی شد که این رویکرد در برنامه های مسجد نیز دنبال شود و برنامه های مختلفی پیرامون این بحث در حال طراحی و اجرا است.

وی در پایان تاکید کرد: مراسم اعتکاف رمضانی امسال به شکل مستقل از سوی مسجد مقدس جمکران اجرا شده است تا این سنت حسنه و عرفانی که از سنن نبی مکرم اسلام(ص) بوده، در این مسجد احیاء و ان شالله در آینده در کل کشور نیز فراگیر شود.

پایان پیام/138