داخلی     خبر     انديشه
مدير سابق موسسه انتظار نور:
بايد به پژوهش‌هاي مهدويت نگاه جهاني داشته باشيم
  مدير سابق موسسه انتظار نور گفت: اهميت پژوهش در زمينه مهدويت ما را مجبور مي‌كند تا به اين موضوع نگاه جهاني داشته باشيم و با نگاهي جهاني پژوهش‌هاي خود را انجام دهيم.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۹ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : 26808
بايد به پژوهش‌هاي مهدويت نگاه جهاني داشته باشيم
به گزارش آینده روشن به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد محمد مسعود معصومي در مراسم توديع و معارفه مدير جديد موسسه انتظار نور كه در سالن كنفرانس مركز همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي برگزار شد در سخناني اظهار داشت: امروز مباحث مهدويت بسيار استراتژيك، مهم و تاثيرگذار است و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم بايد به اين موضوع توجه بيشتري داشته باشد.

وي ادامه داد: ما پژوهش‌هاي خوبي در زمينه مهدويت انجام داده‌ايم ولي در عين حال از پژوهشگران دنيا عقب هستيم و بايد تلاش خود را افزايش دهيم.

مدير سابق موسسه انتظار نور با بيان اين كه وظيفه ما در پژوهش بسيار سنگين است، بيان داشت: ما بايد زيرساخت‌هاي پژوهش در زمينه مهدويت را فراهم كنيم، چون كار‌هاي علمي و پژوهشي نيازمند آماده سازي از سال‌ها قبل را دارد. اگر امروز ‌زيرساخت‌ها را فراهم نكنيم فرصت‌هاي آينده را از دست خواهيم داد.

وي با بيان اين كه هنوز در زمينه پژوهش‌هاي مهدويت با فقر زيادي مواجه هستيم، تصريح كرد: اهميت پژوهش در زمينه مهدويت ما را مجبور مي‌كند تا به اين موضوع نگاه جهاني داشته باشيم و با نگاهي جهاني پژوهش‌هاي خود را انجام دهيم.

معصومي با بيان اين كه انجام پژوهش از غني‌سازي هسته‌اي نيز دشوارتر است، ياد‌آور شد: اگر پژوهش‌ها تخصصي انجام نشود و متخصصين در اين زمينه فعاليت نكنند پژوهش‌هاي ما عرفي مي‌شود و بنابر اين حوزه‌هاي علميه و مراكز پژوهشي بايد در اين زمينه تلاششان را بيشتر كنند.

وي با اشاره به حضور بانوان در فعاليت‌هاي پژوهشي موسسه انتظار نور گفت: با توجه به فعاليت‌ گروه‌هاي منحرف براي بانوان ما را بر اين انديشه استوار كرد كه با استفاده از پتانسيل بالاي بانوان متخصص در زمينه پژوهش با فعاليت اين گروه‌هاي منحرف به مقابله بپردازيم.