داخلی     خبر     سیاست
عضویت مدیر‌ان رسانه‌ها در هیئت نظارت بر مطبوعات شبهه ایجاد می‌کند
  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بعضی اعضای هیأت نظارت بر مطبوعات خود صاحب رسانه هستند و این نکته در اعمال نظارت این هیأت مشکل ایجاد می‌کند؛ چون نمی‌توانند نگاه صحیح و عادلانه‌ای نسبت به مطبوعات اعمال کنند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
کد مطلب : 72348
عضویت مدیر‌ان رسانه‌ها در هیئت نظارت بر مطبوعات شبهه ایجاد می‌کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، درباره تذکر هیأت نظارت بر مطبوعات به دو روزنامه کیهان و وطن امروز به واسطه تیترهایشان در فردای تصویب لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم گفت: ابتدائاً باید بگوییم که بعضی از این اعضای هیأت نظارت خود صاحب رسانه هستند و این نکته در اعمال نظارت این هیأت مشکل ایجاد می‌کند؛ چراکه بعید می‌دانم بتوانند نگاه صحیح و عادلانه‌ای را نسبت به مطبوعات اعمال کنند.

وی با تأکید بر اینکه FATF و کنوانسیون‌های مربوط به آن ازجمله الحاق CFT و پالرمو دستپخت‌های استعمار جهانی هستند، خاطرنشان کرد: FATF جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد که اگر برنامه جامعی را که برای ایران تدوین کرده است نپذیرد، وارد فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی خواهد شد درحالی‌که ایران ۴۰ سال است در این فهرست قرار دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری FATF اینکه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را با حربه فهرست سیاه ترسانده است، گفت: مقامات وزارت خارجه ما می‌گفتند که اگر ایران به CFT ملحق نشود همه مبادلات بانکی ما در دنیا با مشکل مواجه می‌شود و حتی سفارتخانه‌های ما امکان دریافت و پرداخت پول ندارند اما نمی‌گویند که اگر به این کنوانسیون بپیوندیم همه اطلاعات مربوط به نقل و انتقالات دارایی‌هایمان را در اختیار FATF گذاشته‌ایم.

وی با تصریح بر اینکه پیوستن به CFT و سایر کنوانسیون‌های مربوط به FATF بهترین ابزار را برای جمع‌آوری اطلاعات مالی کشورمان به دست بیگانه می‌دهد، اظهار داشت: به هر حال عده‌ای در مجلس موافق و عده‌ای مخالف پیوستن به CFT بوده‌اند و مخالفان در مجموع این قراردادها را مطابق با منافع ملی نمی‌بینند.

سالک با اشاره به اینکه وزیر نفت تصریح داشت در موضوع IPC یعنی الگوی جدید قراردادهای نفتی، وزارت نفت صرفاً دو مورد از ۱۵ ایراد رهبر معظم انقلاب را رفع کرد، عنوان داشت: آقای ظریف هم خود به صراحت گفت که ما نتوانستیم برخی خطوط قرمز رهبر معظم انقلاب را در برجام رعایت کنیم و حالا همان تیم مذاکره‌کننده برجام در حال مذاکره با اروپاست.

وی با اشاره به اینکه بنا بود تیم مذاکره‌کننده با استفاده از اهرم‌هایی به مذاکره با اروپا برود، اضافه کرد: یکی از همین اهرم‌ها نپیوستن به کنوانسیون‌هایی چون CFT و پالرمو بود که امروز ما با دست خودمان به زمین گذاشتیم و ناچاریم از برخی خطوط قرمز خود دست بکشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: علت تن دادن برخی مسئولان جمهوری اسلامی ایران به چنین معاهدات استعماری این است که بسیاری از آنان تحصیل‌کرده خارج از کشور هستند و مبانی اندیشه‌شان اسلامی و انقلابی نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: آقای ظریف در مجلس گفت که ما آمریکا را منزوی کرده‌ایم و بعد هم می‌گوید اگر برنامه جامع FATF را نپذیریم بهانه به دست آمریکایی‌ها می‌افتد؛ بالاخره دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟