داخلی     خبر     انديشه
علامه فضل الله در پاسخ به پاپ:
مسیح(ع) هرگز راضی به اشغال فلسطین نيست
  علامه فضل الله در خطبه های نماز جمعه این هفته از سخنان اخیر پاپ مبنی بر دستیابی یهود به سرزمین اجدادی شان اظهار تأسف کرد و آن را ناهمخوان با ارزشهای معنوی مسیحیت حقیقی خواند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : 22785
مسیح(ع) هرگز راضی به اشغال فلسطین نيست
به گزارش آینده روشن به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج، علامه محمدحسین فضل الله، مرجع شیعیان لبنان در خطبه نماز جمعه روز گذشته با انتقاد نسبت به اظهارات پاپ بندیکت شانزدهم درباره دستیابی یهود به سرزمین اجدادی خود گفت: از ايراد این سخنان متأسفم، زیرا این سخنان با ارزش های معنوی انسانی که مسیحیت واقعی آنها را مطرح مي كند، هماهنگي و همخوانی ندارد.

فضل الله با پرسش از پاپ ادامه داد: چرا ارزش های انسانی كه پاپ از آنها سخن مي گويد، هم اكنون برای اخراج یهودیانی که کشتار وحشیانه ای در حق فلسطینی ها از زمان تأسیس این رژیم تاکنون انجام داده اند، مطرح نيست؟

وی با مطرح كردن سئوالی دیگر تأکید کرد: آیا وجود یهود در فلسطین در بیش از هزاران سال قبل، این سرزمین را از نظر دینی، ملک آنها می كند؟ حال اين نكته ابهام براي ما مطرح است كه چرا پاپ به صراحت درباره کشتار مسلمانان به دست یهود، محاصره ملت فلسطین و یا حق برگشت آوارگان در نواحی مختلف جهان سخن نمی گوید؟

مرجع شیعیان لبنان در ادامه سخنان خود گفت: از پاپ سئوال می کنم که اگر حضرت مسیح(ع) هم اكنون حاضر بود، آیا از اشغال فلسطین از سوی یهودیان و اخراج ساکنان آن رضایت داشت؟ آیا تبریک هایی را برای صهیونیست در شتصمین سالروز اشغال فلسطین ارسال می کرد؟ معلوم است كه به طور حتم، مسیح(ع) دزدها را اخراج می کرد.

بنابر گزارش اسلام آنلاین، پاپ بندیکت شانزدهم به مناسبت شصتمین سالروز نکبت فلسطین از خداوند برای دستیابی یهود به سرزمین اجدادی شان تشکر کرد و گفت: اسراییلی ها و فلسطینی ها برای پایان درگیری ها به صلح عادلانه فرا مي خوانم.
پاپ افزود: نیاز اسراییل به امنیت و دفاع، مشروع است، زیرا تمامی ملت ها حق شکوفایی و ایجاد فرصتی برای آن را دارند.