داخلی     خبر     بین الملل
لیبرمن: نمی توانم بپذیرم «هنیه» آزادانه و بدون ترس در غزه تردد کند
  وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی ضمن اعلام اینکه اولین اولویت وی بازگشت به ریاست وزارت جنگ است، از عزم جدی خود برای مقابله با حماس خبر داد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶
کد مطلب : 75615
لیبرمن: نمی توانم بپذیرم «هنیه» آزادانه و بدون ترس در غزه تردد کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد در رأس اولویت‌های وی بازگشت به وزارت جنگ است.

بر اساس گزارش «النشره»، وی افزود خواستار داشتن اختیارات آزادانه برای جنگ علیه آنچه آن را تروریسم نامید، است.

لیبرمن گفت: نمی‌توانم این حقیقت را بپذیرم که «اسماعیل هنیه» (رئیس دفتر سیاسی حماس) آزادانه و بدون ترس در غزه رفت و آمد می‌کند، ما نیازمند تغییر کامل معادله در جنوب (مرز فلسطین اشغالی با غزه) هستیم.

آویگدور لیبرمن همان کسی است که پیشتر وعده داده بود در صورت منصوب شدن به ریاست وزارت جنگ فقط طی ۴۸ ساعت هنیه را حذف خواهد کرد.

وی آبانماه امسال (۱۳۹۷) ناچار به استعفا شد و در نطق استعفای خود اعلام کرد با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اختلاف دارد. وی دو دلیل اصلی برای استعفای خود اعلام کرد؛ ورود اموال به نوار غزه برای حماس و مخالفت با برقراری آتش‌بس.

ماجرا از زمانی که شروع شد که بیستم آبانماه تعدادی از کماندوهای صهیونیست به دستور لیبرمن به نوار غزه نفوذ کردند تا عملیاتی بزرگ را انجام دهند اما حماس از این عملیات آگاه شد و گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس، کماندوهای مذکور را مجبور به فرار کرد و حتی یکی از افسران ارشد صهیونیست کشته شد.