داخلی     خبر     بین الملل
مردم صنعا در مقابل دفتر سازمان ملل به جنگ اقتصادی آمریکا اعتراض کردند
  مردم صنعا پایتخت یمنامروز به فراخوان کمیته بسیج مردمی در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در صنعا جمع شدند تا در تجمع اعتراض آمیز به گرانی قیمت ها و جنگ اقتصادی علیه مردم یمن شرکت کنند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
کد مطلب : 71295
مردم صنعا در مقابل دفتر سازمان ملل به جنگ اقتصادی آمریکا اعتراض کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» مردم صنعا پایتخت یمن به فراخوان کمیته بسیج مردمی در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در صنعا جمع شدند تا در تجمع اعتراض آمیز به گرانی قیمت ها و جنگ اقتصادی علیه مردم یمن شرکت کنند.

کمیته برگزار کننده این تجمع از تمام رسانه های محلی و خارجی برای پوشش این تجمع اعتراض آمیز دعوت کرد و گفت: این اعتراض مردمی به کسانی است که نان شهروندان و کرامت آنها را هدف قرار داده اند و به خیال خود می خواهند با گرسنه نگه داشتن مردم آنها را به زانو در بیاورند و در این راستا به ما خبر رسیده که مزدوران عربستان سعودی در داخل یمن میلیاردها دلار پول بدون پشتوانه چاپ کرده اند تا از ارزش پول یمن بکاهند.

در همین راستا روز دوشنبه گذشته نیز مردم منطقه جبل عمیقة در استان "إب" نیز با شرکت در یک راهپیمایی اعلام کردند در برابر جنگ اقتصادی علیه یمن ایستاده ایم.

علاوه بر این قبائل منطقه الجراحی در جنوب الحدیدة نیز در تجمعی اعتراض آمیز در روز دوشنبه اعلام کردند که جنگ اقتصادی آمریکا و مزدورانش علیه مردم یمن نمی تواند در ایستادگی مردم خللی وارد کند.