نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

«تدبر در سیره امام سجاد(ع)» و «تربیت اقتصادی» روانه بازار شد

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲

مرجع : خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)

کتاب و درسنامه «تربیت اقتصادی» و «تدبر در سیره امام سجاد(ع)» از سوی انتشارات مؤسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن  انتشارات مؤسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد در ادامه کتاب‌های منتشر شده، اقدام به چاپ کتاب و درسنامه «تربیت اقتصادی» کرده است.
در این کتاب آمده است، اقتصاد، یکی از نیازهای اساسی فرد، خانواده و جامعه است. دشمنان اسلام نیز با آگاهی به این موضوع، برای به زانو درآوردن افراد و جوامع بشری در برابر خواسته‌‌های استکباری خود از حربه‌‌های اقتصادی بهره می‌‌برند. در نظام تربیتی اسلام، هیچ کدام از ابعاد مورد نیاز تربیتی انسان و جامعه، مغفول نمانده و هدایت‌‌های اساسی در قرآن و سیره‌ اهل‌ بیت(ع) در این راستا است.
این کتاب در چهار بخش، به اقتصاد از نگاه قرآن و سیره‌ اهل ­بیت(ع) پرداخته است. اهمیت، ضرورت، اهداف، فواید تربیت اقتصادی، مفهوم‌‌شناسی اقتصاد، تربیت و تربیت اقتصادی، تفکر اقتصادی در قرآن، انواع رویارویی با اقتصاد، مهارت‌‌های تربیت اقتصادی و الگوهای تربیت اقتصادی و مباحثی از این دست، در این نوشتار آمده است.

کتاب و درسنامه «تربیت اقتصادی» چاپ و روانه بازار شد
این کتاب با قیمت ۲۲۰۰۰۰ ریال و در ۲۷۶ صفحه، در قطع وزیری و جلد شومیز به همت انتشارات تدبر در قرآن و سیره چاپ و روانه بازار شد که علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب از انتشارات تدبر در قرآن و سیره با شماره ۰۹۳۳۲۵۱۴۶۱۲ تماس حاصل کنند.
همچنین، کتاب دیگری به نام «تدبر در سیره امام سجاد(ع)» نیز از سوی این مرکز به چاپ رسید.

کتاب و درسنامه «تربیت اقتصادی» چاپ و روانه بازار شد
این نوشتار، تحقیقی است در راستای تبیین سیره‌ اهل‌ بیت(ع) و تفصیلی بر درس هفتم کتاب تدبر در سیره‌ تمدن‌‌ساز اهل ‌بیت(ع)، که با نگاهی نو، سیره‌ امام سجاد(ع) را با رویکرد تمدنی در سه عرصه‌ ولایی-سیاسی، معارف وحیانی و اجتماعی مطالعه و بررسی شده است.
این کتاب با قیمت ۸۰۰۰۰ ریال و در ۹۶ صفحه، در قطع وزیری و جلد شومیز به همت انتشارات تدبر در قرآن و سیره چاپ و روانه بازار شد.
انتهای پیام/138