داخلی     خبر    
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
ماهواره و اینترنت مهم‌ترین عامل مشکلات فرهنگی اند
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با شهردار تهران، با اشاره به اهداف دشمنان داخلی در ترویج فرهنگ غربی بیان داشتند: مهم‌ترین عاملی که به مشکلات فرهنگی و مذهبی دامن می‌زند، رسانه‌های ارتباطی مانند ماهواره و اینترنت است که فضای پیچیده‌ای را ایجاد کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۵ ساعت ۲۰:۰۷
کد مطلب : 12579
ماهواره و اینترنت مهم‌ترین عامل مشکلات فرهنگی اند
به گزارش آینده روشن به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در دیدار با دکتر قالیباف، با تأکید بر اهتمام بیش‌تر مسئولین به مباحث فرهنگی گفتند: مشکلات فرهنگی، امری ساده نیست و دشمنان داخلی و خارجی هر کدام با اهداف خاصی به این مشکلات دامن می‌زنند.

معظم‌له افزودند: آنان می‌دانند هر چه ایرانیان از دین فاصله بگیرند، زمینه تفاهم بیش‌تر خواهند بود و در برابر خواسته‌های آنان تسلیم می‌باشند، از این رو سعی می‌کنند مردم از مذهب و دین فاصله بگیرند.

ایشان با اشاره به اهداف دشمنان داخلی در ترویج فرهنگ غربی بیان داشتند: مخالفان داخلی نیز فکر می‌کنند اگر بخواهند آرای بیش‌تری در انتخابات بدست آورند، باید مردم از مذهب فاصله بگیرند، زیرا تا زمانی که مردم مذهبی هستند به آن‌ها رأی نخواهند داد.

این مرجع تقلید با انتقاد از مشکلات بدحجابی در جامعه گفتند: مهم‌ترین عاملی که به مشکلات فرهنگی و مذهبی دامن می‌زند، رسانه‌های ارتباطی مانند ماهواره و اینترنت است که فضای پیچیده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

ایشان تصریح کردند: نباید در مقابل فعالیت‌های گسترده ضد دینی و فرهنگی دشمنان، حالت انفعالی به خود بگیریم، زیرا ابزار خوبی در اختیار داریم و با بهره‌گیری از فرهنگ غنی اسلام می‌توانیم با پدیده‌ها و مفاسد اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی مقابله کنیم.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به رسالت فرهنگی، شهرداری‌ها افزودند: نقش شهرداری برای اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی، با بهره‌مندی از تابلوهای هدف‌مند فرهنگی جهت ایجاد محیطی سالم در جامعه بسیار مؤثر و سودمند است.

در ادامه این دیدار دکتر قالیباف با ارائه گزارش از عملکرد شهرداری تهران گفت: مردم تهران در سال 86 شاهد تحولات عمیقی در حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی خواهند بود.

وی با تأکید بر ساماندهی ترافیک و حمل و نقل عمومی، به رفع تضادهای اقتصادی در جامعه اشاره نمود و گفت: کاهش تفاوت اقتصادی و فرهنگی بین جنوب و شمال و اصلاح بافت‌های فرسوده تهران، از اولویت‌های شهرداری در سال آینده است.