داخلی     خبر     بین الملل
آمریکا 150 کامیون تسلیحات برای «پ.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق» ارسال کرده است
  رسانه‌ای‌ ترکیه‌ای مدعی ارسال 150 کامیون حاوی تسلیحات و مهمات از سوی آمریکا به مقرنیروهای «پ.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق» در روزهای اخیر شد.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب : 75174
آمریکا 150 کامیون تسلیحات برای «پ.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق» ارسال کرده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، یک رسانه ترکیه‌ای شنبه بعد از ظهر مدعی ارسال ۱۵۰ کامیون تسلیحات و مهمات برای نیروهای «پ‌.ک.ک» و «یگان‌های مدافع خلق» (شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک) از سوی آمریکا شد.

روزنامه «ینی شفق»، نزدیک به حزب حاکم ترکیه در این زمینه نوشت که این رویداد درست بعد از اعلام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج نیروهایش از سوریه رخ داد.

بر اساس این گزارش، این تسلیحات از طریق مرز عراق با ترکیه به مواضع مهمی نزدیک شهرهای «دریک» و «قامشلی» و تقریبا ۲۴ ساعت بعد از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج ۵۰۰۰ هزار نظامی این کشور از سوریه ارسال شده است.

به نوشته این روزنامه، تنها در هفته گذشته ۵۰۰ کامیون تجهیزات جنگی و مهمات به مقر نیروهای پ.ک.ک و یگان‌های مدافع خلق ارسال شد.

این روزنامه در خاتمه با اشاره به سابقه عملیات آمریکا در سوریه که به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد، نوشت که ترکیه نیز از سال ۲۰۱۶ به این سو ۲ عملیات مشابه را در شمال سوریه اجرا کرده است.

یگان‌های مدافع خلق رابطه نزدیکی با پ. ک.ک دارد. پ.ک.ک (حزب کارگر کردستان ترکیه) نیز از سوی آنکارا گروهی تروریستی محسوب می‌شود.