داخلی     خبر     بین الملل
دستور «عون» به دستگاه‌های امنیتی لبنان در مورد تحرکات صهیونیست‌ها
  رئیس‌جمهوری لبنان به دنبال عملیات حفاری رژیم صهیونیستی در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان، از دستگاه‌های امنیتی این کشور خواست با دقت تحرکات رژیم صهیونیستی را زیر نظر بگیرند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : 74454
دستور «عون» به دستگاه‌های امنیتی لبنان در مورد تحرکات صهیونیست‌ها
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان به بیانیه‌ ارتش رژیم صهیونیستی و اقدامات این رژیم در مرزهای جنوب لبنان با فلسطین اشغالی واکنش نشان داد.

رسانه‌های لبنان سه‌شنبه گزارش دادند که میشل عون بعد از این تحرکات، تماس‌هایی با «نبیه بری»، رئیس پارلمان، «سعد الحریری»، نخست وزیر و «جوزف عون»، فرمانده ارتش لبنان داشته است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری لبنان طی این تماس‌ها تحولات اخیر در منطقه مرزی لبنان با فلسطین اشغالی را پیگیر شده و بعد از ارزیابی مواضع صهیونیست‌ها، از دستگاه‌های امنیتی لبنان خواست، «با دقت» این مواضع را دنبال کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی صبح روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای از آغاز عملیاتی موسوم به عملیات «درع شمال» در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی خبر داد و مدعی شد که جنبش حزب الله لبنان طی سال‌های گذشته در مرز لبنان و فلسطین اقدام به حفر تونل کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی برای بررسی این عملیات تشکیل جلسه داد و ارتش این رژیم مدعی شد که تونل‌های متعلق به حزب‌الله لبنان را کشف کرده و در صدد تخریب این تونل‌هاست.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که حزب الله قصد دارد در آینده‌ای نزدیک از این تونل‌های ادعایی، عملیاتی را در عمق سرزمین‌های اشغالی انجام دهد.

ارتش لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای و حزب‌الله نیز از زبان یکی از اعضای خود به تحرکات امروز صهیونیست‌ها واکنش نشان دادند و بر آمادگی خود جهت مقابله با هرگونه حادثه احتمالی تأکید کردند.