داخلی     خبر     انديشه
آیت الله مکارم شیرازی:
دولت چوب لای چرخ بخش خصوصی نگذارد/ با مدیریت درست می توان کشور را بدون نفت اداره کرد
  آینده روشن ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر حمایت جدی دولت از بخش خصوصی، نسبت به مشکلات اقتصادی کشور ابراز نگرانی کرد و از مسؤولان دستگاه های دولتی خواست چوب لای چرخ سرمایه گذاران سالم و بخش خصوصی نگذارند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : 60404
دولت چوب لای چرخ بخش خصوصی نگذارد/ با مدیریت درست می توان کشور را بدون نفت اداره کرد
به گزارش آینده روشن، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار رییس و اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی کشور، با بیان این که صدای اتاق بازرگانی به قدر کافی بلند نیست و حضور آنها در صحنه دیده نمی شود، گفت: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی باید بیش از این در صحنه حضور داشته باشد، در این راستا شما باید با مجلس هماهنگ باشید تا بتوانید صدای خود را به گوش همه برسانید.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که مشکلات اقتصادی کشور علل بسیار زیادی دارد، افزود: متاسفانه هنوز فرهنگی بر دولت حاکم است که چیزی را نباید از دست داد و تصور می شود که عظمت دولت در این است که مهار همه چیز را در دست داشته باشند؛ در حالی که در دنیا واگذاری امور به بخش خصوصی یک نگاه راهبردی است و این فرهنگ نادرست باید در کشور ما اصلاح شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که صاحبنظران اقتصادی غیر دولتی در کشور بسیارند و شما باید با آنها هماهنگ باشید، یادآورشد: یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد این است که برای سرمایه گذاری موانع ایجاد می کنند و مثل این است که دولت بخش خصوصی را از خودشان نمی دانند و چوب لای چرخ شان می گذارند.

وی با تاکید بر هماهنگی و تعامل دولت با بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود اصلاح فرهنگ مصرف پول است که اگر در مسیر تولید قرار گیرد به شکوفایی اقتصادی منجر می شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با تاکید بر این که فرهنگ جامعه باید به هر شکل ممکن اصلاح شود و در این راستا رسانه ها نقش تاثیرگذاری دارند، گفت: مراجع تقلید نیز به نوبه خود تذکرات لازم را می دهند و ما حتی در این عرصه خط شکن هستیم.

وی بیان کرد: عقیده من این است که کشور ما منابع و استعدادهای فراوان دارد و می توان بدون نفت کشور را اداره کرد و تحقق این مهم در صورتی است که مدیریت درست داشته باشیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: الان باتلاقی به نام یارانه ها درست کرده اند که معلوم نیست چه بر سر کشور بیاورد و باید کشور را از این باتلاق بیرون آورد. باید آستین همت ها را بالا زد، من معتقدم اگر مشکل اقتصادی کشور حل نشود ممکن است مشکلاتی برای کشور و نظام ایجاد شود و اگر کسی عقیده به نظام و مذهب هم نداشته باشد برای حفظ مملکت و کشور هم که شده باید این مسائل حل شود.

پایان پیام/ح