داخلی     خبر     بین الملل
تقریب میان ادیان موجب حل مشکلات جهان می شود
  امام جمعه بیروت لبنان تصریح کرد: تقریب میان ادیان موجب حل مشکلات مختلف و گسترش صلح در جهان می شود.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 73374
تقریب میان ادیان موجب حل مشکلات جهان می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت لبنان در دیدار با جورجيو بينفينوتو، لويجی تريوانی و مصطفى جونی از اندیشمندان ایتالیایی بر گفت وگو میان ادیان در منطقه و جهان تاکید کرد.

وی ترور «باولو دالولیو» از فعالان عرصه گفت وگو میان ادیان مسیحیت و اسلام به دست جریان های تروریستی در سوریه را تاسف بار خواند و افزود: «باولو دالولیو» زندگی خود را وقف تقریب بین ادیان گذاشته بود.

امام جمعه بیروت لبنان تقریب بین ادیان در جهان کنونی را ضروری توصیف کرد و بیان داشت: این گونه مسائل موجب گسترش صلح و نشر محبت در جهان می شود.

وی افزود: جهانیان باید با ادیان مختلف که برگرفته از منابع صحیح است، آشنا شوند زیرا کج فهمی و برداشت های اشتباه از ادیان گوناگون موجب تشنج و فاناتیسم می شود.

حجت الاسلام سید علی فضل الله تصریح کرد: ادیان برای حل مشکلات انسان ها، گسترش صلح و محبت در جهان آمده اند.

وی تاکید کرد که دین نباید وارد درگیری و اختلافات سیاسی شود زیرا موجب گمراهی و خروح آن از مسیر صحیح می شود.

امام جمعه بیروت اتحاد پیروان ادیان برای مقابله با جنگ، کشتار انسان های بی گناه، فتنه و تهدید به تجزیه و تقسیم کشورها تحت عناوین مختلف را بسیار ضروری دانست و گفت: لبنان توانایی و ظرفیت ایفای نقش تاثیرگذاری در گفت و گو میان ادیان دارد زیرا شامل ادیان و مذاهب مختلف است.