داخلی     خبر     بین الملل
برگزاری نشست "شناخت مهدویت و انتظار" در اوگاندا
  آینده روشن- به مناسبت میلاد حضرت مهدی(عج)، نشست دینی «شناخت مهدویت و انتظار» با حضور علماء، فرهیختگان، اساتید و اعضای انجمن‌های اسلامی کامپالا برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب : 76173
برگزاری نشست "شناخت مهدویت و انتظار" در اوگاندا
به گزارش آینده روشن نشست «شناخت مهدویت و انتظار» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا برگزار و ابعاد و زوایای مهدویت تشریح شد.

به مناسبت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، نشست دینی «شناخت مهدویت و انتظار» با حضور علماء، فرهیختگان، اساتید و اعضای انجمن‌های اسلامی کامپالا با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان اسلامی قرآن و عترت اوگاندا برگزار شد.

بررسی اهمیت انتظار در اسلام و نقش آن در بصيرت و بيداری، شناخت فلسفه و ابعاد سازنده انتظار، معرفی حضرت مهدی(عج) در اديان الهی و جايگاه اعتقاد به منجی موعود از مطالبی بود که آدم سبیالا، استاد دانشگاه و تحلیل‌‎گر اسلامی بدان اشاره کرد.

حجت‌الاسلام «رضوی»، روحانی اعزامی از جمهوری اسلامی ایران به بیان جایگاه اهل البیت(ع)، فلسفه غیبت امام عصر(عج)، اهداف و وظایف مسلمانان در زمان غیبت پرداخت.

در ادامه، شیخ مولومبا، رییس سازمان قرآن و عترت با اشاره به غیبت صغری و کبری حضرت مهدی موعود(عج) گفت: انبیاء الهی در طول تاریخ از ظهور مجدد حضرت مهدی(عج) خبر داده‌اند که حکومتی مبتنی بر عدل در جهان استقرار خواهد کرد.

«محمدرضا قزلسفلی»، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا هم در سخنانی، به جایگاه فرهیختگان و امام‌های جمعه و جماعات و نقش آن‌ها در آماده‌سازی و تنویر مسلمانان نسبت به انجام وظایف خود در زمان غیبت منجی عالم بشریت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اعتقاد به مهدویت از ضروریات دین مبین اسلام است، گفت: با ظهور مهدی موعود(عج) ظلم و ستم، بی عدالتی، زیاده خواهی و هرگونه تبعیض از بین خواهد رفت.

...............
پایان پیام/141
مرجع : ابنا 24