داخلی     خبر     سیاست
رهبر معظم انقلاب در جلسه درس خارج فقه:
نگه‌داری صراط مستقیم دشوار است
  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه جوانان می توانندصراط مستقیم را بشناسند، می‌توانند دل ببندند، می‌توانند منعطف و متشکل به شکل صراط مستقیم بشوند. تصریح کردند: نگه‌داری صراط مستقیم دشوار است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب : 66543
نگه‌داری صراط مستقیم دشوار است
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، توصیه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به جوانان، در ابتدای درس خارج فقه که دوشنبه، ۱۸ اردیبهشت‌ماه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه‌السلام و روز جوان مطرح کردند را منتشر کرده که متن آن به شرح ذیل است:
«ان‌شاءالله خدا به حق علی اکبر علیه‌السلام، شما جوان‌ها را حفظ کند. برای اسلام نگه دارد و ثابت قدمتان بدارد. جوان‌ها توجه داشته باشند، صراط مستقیم را می‌توانند بشناسند، می‌توانند دل ببندند، می‌توانند منعطف و متشکل به شکل صراط مستقیم بشوند. اما، نگه‌داری آن سخت است، باید نگه دارید.
به قول مرحوم امیری فیروزکوهی:
شباب عمر به دانش گذشت و شیب، به جهل
کتاب عمر مرا فصل و باب، پیش و پس است
بعضی‌ها جوانی‌های خوبی داشتند، امان از پیری‌شان. پیر که شدند هیچ. البته شما خوبید [اما] این را سعی کنید [مراقبت کنید]. شما الحمدلله در خدمت انقلاب و در خدمت اسلام هستید. سعی کنید [این را] نگه دارید، این ثبات قدم و استقامت در راه صحیح یک چیز خوبی است.»