داخلی     خبر     انديشه
آيت الله اميني:
نگاه مسئولان كشور به استان قم متناسب با جايگاه آن باشد
  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موقعيت ويژه و منحصربفرد استان قم، گفت: نگاه مسئولان كشور به قم بايد متناسب با جايگاه آن باشد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
کد مطلب : 67993
نگاه مسئولان كشور به استان قم متناسب با جايگاه آن باشد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، سید مهدی صادقی استاندار قم با آيت الله اميني عضو مجلس خبرگان رهبري ديدار و گفتگو كرد.

آيت الله اميني در اين ديدار با اشاره به حضور علما و مراجع ديني و وجود بارگاه كريمه اهل بيت(س) در قم گفت: اين استان داراي موقعيت منحصر بفرد است.

وي حضور مسئولان كشور در قم و ديدارهاي ايشان با مراجع عظام را نمايانگر جايگاه ويژه ي استان قم دانست و افزود: با وجود آگاهي از ظرفيت هاي قم، نگاه ها به توسعه قم آنچنان كه شايسته اين استان است نبوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه به مساله تك شهرستاني بودن استان قم به عنوان يكي از چالش هاي جذب اعتبارات اشاره كرد و گفت: اين مساله با پيگيري از مسئولان كشور قابل حل خواهد بود.

سيد مهدي صادقي استاندار قم نيز در اين جلسه توضيحاتي پيرامون پروژه هاي مهم قم از جمله بحث فرودگاه، پروژه شهيد كاظمي قطار تهران- قم- اصفهان، مونوريل، تصفيه خانه فاضلاب قم و پرديسان و نيز مسئله اشتغال استان ارائه نمود.