داخلی     خبر     انديشه
بدون شناخت ویژگی های مهدوی یاوران دچار ریزش می شویم
  اگر شما ويژگي هاي ياوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسيد و تناسب اخلاقي پيدا نكنيد دچار ريزش خواهيد شد، چرا كه بدون شناخت راستين، موفقيت در زمينه مهدي ياوری غيرممكن است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب : 66273
بدون شناخت ویژگی های مهدوی یاوران دچار ریزش می شویم
به نقل از روابط عمومي مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام محمدباقر حيدري كاشاني، استاد حوزه و دانشگاه در دوره دانش افزایی مادران مهدوي، مادران موفق كه به همت مدیریت آموزش و تربیت در مسجد مقدس جمكران برگزار شد به تبيين خصوصيات شخصيتي مهدي ياران با توجه به آيات قرآن پرداخت و اظهار کرد: داستان تمام انبياء الهي در ارتباط مستقيم با ساحت مقدس حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) است و محققان تمام آياتي را كه در قرآن کریم ارتباط با بحث مهدويت و امام زمان(علیه السلام) است را آيات المهدي(عج) مي نامند.

وي به دو ويژگي «اصبروا و رابطوا» در بيان شخصيت مهدي ياران اشاره كرد و گفت: «اصبروا» به معناي صبر و پايداري فردي در عرصه انجام واجبات و ترك محرمات و «رابطوا» به منظور ايجاد ارتباط معنوی با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است كه اين ارتباط بايد مرزباني شود تا بتواند شخص را محيای ظهور کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت تلاش براي حفظ و مرزباني ارتباط با امام زمان(علیه السلام) اظهار كرد: ابليس و تمام شياطين تمام همّ و غم خود را براي از هم گسيختن اين ارتباط به كار مي برند، لذا بايد افراد برای حفظ اين ارتباط تلاش کنند كه اين ويژگي در قرآن به تقوا معروف است.

حيدري كاشاني تصريح كرد: يكي از اشتباهات اساسي در بحث مهدويت ماهيت فردی قائل شدن برای اين موضوع است كه در نهايت به اصلاح فردي در مقام تزكيه نفس منجر مي شود، در حالي كه تفسير «اتق الله» يعني توجه به تمام مسائل جامعه از جمله تقوای سياسي، تقوای اقتصادي و ... است.

وي با اشاره به سوره مباركه اعراف در تعريف متقين بيان كرد: متقين كساني هستند كه وقتي شيطان نقطه نفوذ به نفس آنها را پيدا مي كند اين هنر را دارند تا با ياد و ذكر و محبت خداوند به اين دعوت شيطاني غلبه كنند و به تعبيري در پرتو ياد خدا دست به گريبان شيطان شوند.

استاد حوزه و دانشگاه در تشريح ضرورت مهديار شناسي افزود: اگر شما ويژگي هاي ياوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسيد و تناسب اخلاقي پيدا نكنيد دچار ريزش خواهيد شد، چرا كه بدون شناخت راستين، موفقيت در زمينه مهدي ياوری غيرممكن است.

حجت الاسلام حيدری کاشانی خاطرنشان کرد: نشانه قرآني مهدي ياوران سلوک عاشقانه، خاشعانه، عزت مندانه، مجاهدانه و شجاعانه است.