داخلی     خبر     انديشه
انتشار کتاب درآمدی بر فلسفه مهدویت پژوهی
  کتاب «درآمدی بر فلسفه مهدویت پژوهی» به قلم حجت الاسلام والمسلمین الهی نژاد عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب : 57093
به گزارش آینده روشن،کتاب «درآمدی بر فلسفه مهدویت پژوهی» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسین الهی نژاد، عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در فصول پنج گانه تدوین شده است.

مطلع بحث که فصل اول این کتاب است با بیان کلیاتی از مباحث مربوطه آغاز گردیده است. در فصل دوم به مفهوم شناسی فلسفه و ارتباط آن با فلسفه های مضاف پرداخته شده است. در فصل سوم تبیین فلسفه مضاف و اقسام آن مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

در فصل چهارم به چیستی مهدویت، مهدویت پژوهی، فلسفه مهدویت و فلسفه مهدویت پژوهی اشاره شده است و در آخرین فصل که فصل پنجم این کتاب می باشد به بحث چیستی مهدویت پژوهی از نظر حوزه دانشی پرداخته شده و در این قسمت حوزه مهدویت پژوهی با چهار حوزه دانشی نظیر علم، رشته، میان رشته و گرایش مورد تطبیق و ارزیابی قرار گرفته است و در آخر مطالب کتاب با بیان نتیجه ای به پایان رسیده است.

این کتاب در ۱۶۸ صفحه، در قطع رقعی در زمستان ۱۳۹۱ توسط انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به بهای ۴۲۰۰۰ ریال منتشر شد.
پایان خبر/ن