داخلی     گفتگو    
دبیر بخش داستان جشنواره علمی، فرهنگی و هنری آینده روشن:
هنرمندان به سمت دانش اندوزی تخصصی مهدوی بروند
  دبیر بخش داستان جشنواره علمی، فرهنگی و هنری آینده روشن از کمبود اطلاعات هنرمندان و داستان نویسان در مورد اطلاعات تخصصی در حوزه مهدویت انتقاد کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب : 30812
هنرمندان به سمت دانش اندوزی تخصصی مهدوی بروند
حبیب مقیمی در گفت وگو با آینده روشن گفت: بخش داستان دومین جشنواره علمی فرهنگی و هنری آینده روشن با در نظرگرفتن شرایط کاملا حرفه ای اقدام به دریافت آثار هنرمندان نمود.

وی افزود: این آثار در بخش داستان کودک و نوجوان ویژه انتظار به دبیرخانه جشنواره ارسال و پس از دریافت، بلافاصله کار داوری آثار با استفاده از داوران مجرب در بخش داستان نویسی آغاز شد.

دبیر بخش داستان جشنواره علمی فرهنگی و هنری آینده روشن اظهارداشت: داوری آثار ارسالی به جشنواره دارای دو مرحله مقدماتی و نهایی بود تا ارزیابی های منجر به انتخاب اثر و یا آثار برتر با دقت بیشتری دنبال شود.

وی گفت: این آثار در مرحله اول توسط دو داور بررسی شد و از بین 100 داستان رسیده به دبیرخانه 16 اثر به مرحله دوم راه یافت.

وی عنوان کرد: در مرحله دوم داوری آثار که توسط دو داور دیگر انجام شد از بین 16 اثر راه یافته به این مرحله 3 اثر از سه نویسنده به عناوین برتر دست یافتند.

مقیمی ادامه داد: به منظور اجرای عدالت بیشتر و به منظور ایجاد شرایط کاملا برابر ذهنی برای داوران، آثار با کدگذاری و بدون درج نام نویسنده به داوران تحویل داده شد.

وی گفت: در پایان و پس از داوری نهایی توسط داوران مرحله نهایی، آقایان ابوذر هدایتی، مظفر سالاری و علی اصغر عزتی پاک عناوین برتر را کسب کردند.

دبیر بخش داستان جشنواره علمی فرهنگی و هنری آینده روشن اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در داستان نویسی انتظار وجود دارد که در این جشنواره هم می توان رگه هایی از آن را مشاهده کرد این بود که این آثار هنوز بن مایه های اندیشه های مهدوی را در خود ندارد.

وی افزود: در این عرصه نیاز است که هنرمندان به سمت دانش اندوزی مهدوی بروند و اطلاعات علمی خود را در مورد مهدویت تکمیل کنند تا اندیشه های ناب مهدوی را با هنر آمیخته و ثمره ای ارزشمند به جامعه جوان عرضه کنند.