داخلی     خبر     انديشه
حجت الاسلام واعظ موسوی:
توطئه ایجاد تفرقه و براندازی نظام با هوشیاری مردم خنثی می شود
جریان فتنه در انتخابات مجلس به صورت مستقل عمل می کند
  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان فتنه کاندیدهای خود را به گونه ای انتخاب کرده است تا زیر علم و پرچم گروه خاصی نباشند و به صورت مستقل عمل کند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب : 51242
توطئه ایجاد تفرقه و براندازی نظام با هوشیاری مردم خنثی می شود
به گزارش آینده روشن، با توجه به در پیش بودن انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفتگویی با حجت الاسلام محمد واعظ موسوی، عضو مجلس خبرگان رهبری انجام داده ایم که مشروح آن در زیر آمده است: 

ـ با توجه به اظهار نظر برخی شخصیت های سیاسی کشورمان مبنی بر برنامه ریزی جریان فتنه برای ایجاد تنش در انتخابات، چگونه می توان از فتنه انگیزی بدخواهان و معاندان نظام اسلامی در این راستا جلوگیری کرد؟ 

جریان فتنه گر چه در سال های فتنه تلاش های بسیاری انجام داده است اما در میان مردم انقلابی محبوبیتی ندارد. جریان فتنه در حال حاضر و در شرایط انتخابات مجلس افرادی با سابقه سفید را انتخاب کرده که از فیلترهای مختلف از جمله شورای نگهبان به راحتی عبور می کنند و می توانند سهمیه ای را در پارلمان و مجلس به دست آورند. 

آنها تلاش خود را در شهرهای دور افتاده و غیر مهم متمرکز کرده اند تا با صحنه سازی و ایجاد زمینه برای کاندیدهای سفید و خاص شرایط را برای حضور خود، در مجلس فراهم می کنند. جریان فتنه کاندیدهای خود را به گونه ای انتخاب کرده است تا زیر علم و پرچم گروه خاصی نباشند و بتوانند به طور مستقل خود را مطرح می کنند تا به صورت مستقل هم رای جمع کنند. 

مردم مسلمان و امت جامعه اسلامی هوشیار هستند و اجازه خودنمایی آنها را نمی دهند و در عین بازی های انتخاباتی و رعایت اخلاق اسلامی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام افراد شایسته و اصلحی را انتخاب خواهند کرد که موجب پیشرفت دینی می شوند. 

ـ جریان فتنه در فضای کنونی کشورمان و با وجود تهدیدات و تحریم های مستکبران و در پیش بودن انتخابات مجلس چه راهکارهایی را برای ضربه زدن به ایران اسلامی در ابعاد مختلف در دستور کار قرار داده و چه میزان توانسته بر اهداف شوم خود موفق باشد؟ 

همه گروه هایی که مخالف با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و قصد ضربه زدن به ایران اسلامی را دارند، حضور مردم در انتخابات و در کنار مسئولان دلسوز بودن را در تعارض با منافع خود می دانند و در نتیجه هیچ ترسی برای تخریب اهداف مقدس جمهوری اسلامی ندارند. آنها از آنجایی که نمی توانند با اصطلاحات دینی به اهداف خود دست یابند به صورت مخفیانه مبانی برای خود تعریف می کنند تا با استفاده از این مبانی اصول، مذهب، روحانیون و ولایت فقیه را تضعیف و برای رسیدن به اهداف خود که اهدافی غیر دینی و غیر ملی است برسند. 

ـ نقش نخبگان جامعه، دلسوزان نظام اسلامی و نهادها و جریان های سیاسی و احزاب به ویژه جریان روحانیت در خنثی کردن توطئه های دشمنان و نشان دادن راه و همچنین فراهم آوردن زمینه برگزاری پرشور و آگاهانه انتخابات و ترغیب مردم برای حضور در پای صندوق های رای چیست؟
 
از آنجایی که نخبگان جامعه اسلامی نقش ممتازی در جامعه ایفا می کنند و در قبل از انقلاب، اویل انقلاب و سه دهه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره مورد توجه مردم بوده و در این میان روحانیون نقش بی بدیلی در بصیرت افزایی و بالا بردن بینش مردم داشته و دارند.  

روحانیون و سایر نخبگان در این برهه حساس و موقعیت خطیر باید با حضور در صحنه های مختلف و روشنگری هایی که نه به صورت ضدیت با گروه های خاص است، بلکه با محکم کردن پایه های اعتقادی و مذهبی مردم و بصیرت افزایی مردم برای تشخیص حق علیه باطل بتوانند مردم را نسبت به مسائل موجود آگاه سازند تا بتوانند بهترین فرد را انتخاب کنند. 

قصد جریان فتنه و دشمنان نظام تضعیف نظام اسلامی است، اما ایجاد اختلاف بین امت و نظام اسلامی، امت و ولایت فقیه و امت و رهبران دینی که از اهداف مهم فتنه گران است با هوشیاری مردم ناکام خواهد ماند. 

ـ رسانه های کشورمان به ویژه رسانه های فعال در عرصه های دینی و مذهبی چه نقشی می توانند در ارایه معیارهای درست انتخاب و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در فضایی آرام و بدون تنش ایفا نموده و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای را فراهم بیاورند؟

صدا و سیما به مثابه یک دانشگاه عمومی و ملی است و سایر رسانه ها که همچون صدا و سیما ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند می توانند آگاهی و بصیرت مردم را تقویت کنند و آنها را در انتخاب یک نامزد اصلح یاری کنند. در حال حاضر نیز صدا و سیما از تمامی جهات از جمله فرهنگی، سیاسی و اعتقادی دارای اهمیت است چرا که دشمن سرمایه گذاری بسیاری در رسانه می کند و در حال حاضر جنگ فیزیکی تبدیل به جنگ رسانه ای شده است. 

داشتن رسانه ای قوی در عصر کنونی بسیار لازم و ضروری است و با وجود آنکه در حال حاضر رسانه های ما در حد و اندازه استکبار جهانی نیست اما با وجود این بضاعت ها توانسته اند در جنگ رسانه ای چهره منحوس استکبار را به خوبی در عرصه جهانی نشان دهند. 

رسانه های آزاد، اسلامی و دینی در تبیین دین و آزادگی به خوبی عمل کرده اند و از آن جهت که خود را از نظر وجدانی ملزم به نشان دادن واقعیت ها می دانند مورد اقبال عمومی قرار گرفته است و توجه به رسانه های محدود کشور موجب بغض و کینه استکبار شده است. 

ـ در پایان نظر حضرتعالی در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات آینده و ضرورت حضور پرشور مردم چیست و عموم مردم چگونه و بر اساس چه معیارهایی می توانند نامزدان اصلح را شناسایی و انتخاب نمایند؟ 

رسانه های مکتوب و صدا و سیما در مورد انتخابات مجلس سرمایه گذاری لازم را انجام نمی دهند و همچون انتخابات ریاست جمهوری عمل نمی کنند و به همین خاطر از صدا و سیما و سایر رسانه ها می خواهیم که در این عرصه برنامه ریزی های بیشتری انجام دهند و موجبات بصیرت و بینش و اطلاع مردم را در زمینه های مختلف فراهم کنند، چرا که اگر مردم از بصیرت لازم برخوردار باشند عده ای محدود با امکانات ظاهری نمی توانند آنها را از راه مستقیم دور کنند. 

مردم باید با استفاده از خط مشی های دلسوزان نظام، مراجع و روحانیت و رهبری نظام اسلامی و افرادی که امتحان خود را در عرصه های مختلف به خوبی پس داده و در دفاع از دین و کیان اسلام و نظام اسلامی بهترین عملکرد را داشته اند و نیز کاندیداهایی که همواره با مردم و مردمی بوده و آلوده به مسائل دنیوی نشده و اطلاعات کافی دارند را انتخاب کنند تا انشاءالله آینده نظام اسلامی آینده ای درخشان باشد. 

انتهای پیام/س/5