داخلی     خبر     سیاست
امام جمعه مشهد ؛
استکبار ستیزی امام زمان (عج) همانند حضرت علی (ع) است
  اگر امام زمان (عج) امروز ظهور کنند همان رفتاری را خواهند کرد که حضرت علی (ع) با کفار و دشمنان اسلام در عصر خود کرد .
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : 37202
استکبار ستیزی امام زمان (عج) همانند حضرت علی (ع) است
به گزارش خبرنگار آینده روشن از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه این هفته در صحن جامع رضوی حرم مطهر حضرت رضا (ع)با بیان این مطلب گفت: مسئله فلسطین مسئله سیاسی نیست، مسئله تاکتیکی و استراتژیک برای مدیریت یک کشور نیست بلکه اعتقادی است .

وی ادامه داد: کسی که به روی فلسطین قدم بگذارد بر روی ارزش ها قدم گذاشته است .

آیت الله علم الهدی با اشاره به زندگانی و رفتار حضرت علی (ع) با دشمنان اسلام در تاریخ افزود: اگر امام زمان (عج) امروز ظهور کنند همان رفتاری را خواهند کرد که حضرت علی (ع) با کفار و دشمنان اسلام در عصر خود کرد .

وی تأکید کرد : امروز آن عناصر متحجری که دم از اهل بیت (ع) و پیغمبر ما می زنند به مسئله قدس یا بی تفاوت اند یا موضع منفی دارند اینها همان افرادی هستند که وقتی بقیه الله (عج) ظهور می کند ظهور ایشان را تشکیک خواهند کرد، همانند اهل کتاب که مدت ها دربین کوه های شبه جزیره عربستان زندگی می کردند و منتظر پیغمبر آخر الزمان بودند و وقتی رسول الله (ص) به رسالت رسید یهودیان بزرگترین دشمنان اسلام شدند .

عضو مجلس خبرگان رهبری به تأثیر و نتایج سی سال راهپیمایی برای مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و افزود: مسئله فلسطین از یک مسئله محلی به یک مسئله اسلامی بدل شد و بعد از آن مسئله قدس جهانی شد هر انسانی که امروز آشنا با انسانیت و حقوق  بشر است از اسرائیل غاصب متنفر است و نسبت به فلسطین احساس ناکامی دارد . 

وی خاطر نشان کرد: امروز مظلومیت فلسطین جهانی شده واسرائیل به یک نقطه سیاه مبدل شده است و راهپیمایی جهانی روز قدس آبروی استکبار و طرفداران اسرائیل را برده است . 

خطیب جمعه مشهد در ادامه به نگاه مردم آمریکا نسبت به سیاستمدارن کشورشان  اشاره کرد واظهارداشت : در چند روز گذشته راهیپمایی نیم میلیون آمریکایی در کشورشان اتقاف افتاد موضع ۵۰۰ هزار آمریکایی اعاده حیثیت از دست رفته آمریکا بود و امروز آمریکایی ها قبول دارند در جهان آبرویی ندارند . 

وی تاکید کرد: یکی از کرامات روز قدس رسوایی چهره دشمنان اسلام، به خصوص حامیان رژیم غاصب صهیونیست می باشد همانطور که امروز شاهدیم که رئیس جمهور آمریکا به جایی سفر نمی کند مگر اینکه از او با گوجه فرنگی ترشیده اسقبال می کنند.

انتهای پیام/ن/3