داخلی     خبر     سیاست
تولیت آستان قدس رضوی:
القای ناکارآمدی نظام فتنه دشمن است/ مسئولان در تراز انقلاب عمل کنند/ «ما می توانیم» با مدیریت بسیجی و انقلابی محقق می شود
  تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فتنه امروز دشمن القای ناکارآمدی نظام است، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب هرجا مدیریت بسیجی، انقلابی و با روحیه «ما می توانیم» داشتیم، در آن عرصه پیروز بوده ایم.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : 67650
القای ناکارآمدی نظام فتنه دشمن است/ مسئولان در تراز انقلاب عمل کنند/ «ما می توانیم» با مدیریت بسیجی و انقلابی محقق می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» در بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، در جمع مردم خوسف استان خراسان جنوبی بیان کرد: انقلاب اسلامی با تمام شباهت هایی که با همه خیزش ها و انقلاب ها و نهضت ها در طول تاریخ دارد، در اساس و مبنا متفاوت با همه انقلاب ها است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها در این است که انقلاب اسلامی، فکری و فرهنگی بوده و ریشه در باورهای الهی و حاکمیت دین بر سرنوشت انسان معاصر دارد.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: در کشور خیزش ها و حکومت هایی وجود داشته که برخی ضد استعماری و برخی ضد استبدادی بوده است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی خواستار پایان یافتن استبداد و استعمار است، گفت: این انقلاب به دنبال حاکمیت دین و ارزش های دینی بود، که تحقق یافت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نفی استعمار، استبداد و خودخواهی ها حساسیت مستکبرین را برانگیخته است، افزود: از این رو دشمن به دنبال این بود، که نظامی به نام دین تاسیس نشود.

نسخه نجات بخش کشور، وحدت در سایه اسلام است
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تلاش و هدف دشمن در ده اول پیروزی انقلاب، برپا نشدن حکومت اسلامی بود، افزود: جنگ هشت ساله تحمیلی، حرکت منافقین و به شهادت رساندن 17 هزار از مردم کوچه و بازار نمودی از این حرکت ها بوده است.
وی با بیان اینکه مردم در سال 1369 شاهد جنایت های امروزه داعش بودند، افزود: تمام این حوادث در این راستا بود که نظام به نام دین و ضدیت با استکبار پا نگیرد، اما ملت ایران از این سختی ها پیروز بیرون آمد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بیان کرد: در دهه دوم انقلاب تلاش شد که به مردم القا شود که دین و نظام جمهوری اسلامی کارآمدی لازم را برای زندگی انسان معاصر و مردم ندارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همچنین تلاش دشمن بر این بود که بگوید که نسخه هایی نجات بخش کشور، نسخه های شرق و غرب است، گفت: ملت ایران از این عرصه هم با پیروزی عبور کرد.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: ملت ایران ثابت کرد که قانون اساسی، سیاست ها، دین و آموزه های دینی توانایی و ظرفیت اداره زندگی انسان و پاسخ به همه سوالات پیش رو را دارد.
وی بیان کرد: در دهه سوم پیروزی انقلاب وقتی دشمن از اصل برقراری نظام ناامید شد، به دنبال این بود که انقلاب در میانه مرزهای جغرافیایی کشور حبس شود و پیام هویت اسلامی توسعه پیدا نکند.

انقلاب اسلامی جلوه ای از عاشورای حسینی
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: در دهه چهارم انقلاب موضوع بیداری اسلامی آغاز و کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری بیدار شدند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از جلوه های عاشورای حسینی است، اظهار کرد: ملت ایران بیدار شده عاشورای حسینی است. دولت ها را می توان عوض کرد، اما بیداری را نمی توان عوض کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنگ کنونی دشمن، جنگ اراده ها است، افزود: در این جنگ اراده ها، همه جبهه ها در مقابل حق قرار گرفته اند.
عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با بیان اینکه جنگ بی امان استکبار علیه نظام هنوز ادامه دارد، افزود: دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم.

داعشی ها به زباله دان تاریخ پیوستند
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی خواست و توانست دست استکبار را از خاورمیانه قطع کنند و دست نشانده آنان یعنی داعشی ها را به زباله دان تاریخ افکند و در این اراده موفق شد.
وی بیان کرد: دشمن نیز اراده کرد جبهه اسلامی را به عقب براند و حزب الله را نابود کند، اما برخلاف میل آن ها یک حزب الله به شش حرب الله تقسیم شده است.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه باید توانمندی های خود را باور داشته باشیم، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب هرجا مدیریت بسیجی، انقلابی و با روحیه «ما می توانیم» داشتیم، در آن عرصه پیروز بوده ایم.

فقر، فساد و تبعیض پسندیده نظام نیست
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، مردم را سرمایه های انقلاب دانست و گفت: مردم در تمام منطقه به خصوص خراسان جنوبی سرآمد هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نسخه اصلی مشکل را باید از حلقومی شنید که جز برای خدا سخن نمی گوید و جز سخن خدا برای مردم جاری نمی کند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فقر، فساد و تبعیض پسندیده نظام نیست، افزود: از مدیران این نظام ، دولت، دستگاه قضایی، نهاد ها و سازمان ها و همه دستگاه می خواهم تراز انقلاب اسلامی باشند.
وی بیان کرد: امروز فتنه دشمن، القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام به مردم است، بنابراین باید به اثبات برسانیم که فرهنگ اسلامی ما کارآمد است و این کشور می تواند ملجا و امید همه مظلومان و مستضعفان باشد